Prezes AgroUnii: krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka

Buzek: Strajk to nie jest sprawa nauczycieli. To jest sprawa nas ...

Sąd zdecydował, że proces odbywa się z wyłączeniem jawności.

 

Oskarżeni to mieszkańcy jednej z podrzeszowskich miejscowości. Mają od 40 do 66 lat. Na rozpoczęcie procesu w poniedziałek trzech zostało dowiezionych z aresztów, dwóch odpowiada z wolnej stopy.

 

Podczas postępowania prokuratorskiego mężczyźni nie przyznali się do zarzucanego im czynu. Za przestępstwo przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości oskarżonym grozi od 2 do 12 lat więzienia.

 

Część oskarżonych złożyła w poniedziałek przed sądem wyjaśnienia. Proces będzie kontynuowany we wtorek.

 

Przez kila lat molestowali dziewczynę 

 

Prokuratura oskarżyła Mariusza N., Grzegorza D., Franciszka D., Andrzeja M. i Franciszka K., o to, „że na przestrzeni kilku lat wspólnie i w porozumieniu dopuszczali się obcowania płciowego, a także innych czynności seksualnych z małoletnią poniżej lat 15”.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że jeden z nich to przyrodni brat dziewczynki, która ma teraz niespełna 14 lat. W toku śledztwa nie udało się dokładnie ustalić, od kiedy oskarżeni mieli ją wykorzystywać seksualnie. Prawdopodobnie trwało to 3-4 lata.

Akt oskarżenia trafił do sądu w grudniu 2018 r.

 

Trzech oskarżonych przebywa – postanowieniem sądu – w aresztach. Wobec jednego zastosowano zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Wobec piątego mężczyzny Sąd Okręgowy w Rzeszowie uchylił zastosowany przez sąd niższej instancji areszt. Obecnie wobec niego nie są stosowane żadne środki zapobiegawcze.

 


Czytaj więcej…

Prezes AgroUnii: krowoświnia+ to demagogia i brudna zagrywka

Prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak opublikował w mediach społecznościowych wpis popierający protest nauczycieli. Podkreślił w nim, że Prawo i Sprawiedliwość swoim działaniem stara się skłócić obie grupy protestujących. Swoją wypowiedzią nawiązał …

Źródło: polsatnews.pl

Ruszył proces b. posłanki PO ws. defraudacji pieniędzy fundacji

Przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga rozpoczął się w poniedziałek proces byłej posłanki PO Ligii K. oskarżonej o defraudację niemal 250 tys. zł z kasy Fundacji Szkoła Społeczna, którą kierowała w latach 2001-2007. Prokuratura zarzuciła byłej …

Źródło: polsatnews.pl

Proces pięciu mężczyzn za seksualne wykorzystywanie małoletniej

Pięciu mężczyzn stanęło przed sądem za wykorzystywanie seksualnie małoletniej. Mieli się tego dopuszczać przez kilka lat. Wśród oskarżonych jest przyrodni brat ofiary. W poniedziałek przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ruszył proces w tej sprawie.

Źródło: polsatnews.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *