Poznajcie Saybie – najmniejsze dziecko, które przyszło na świat

Official results of the European election in Poland

W Sharp Mary Birch Hospital w San Diego (USA) urodziło się najmniejsze dziecko na świecie – poinformowało w środę kierownictwo placówki. To dziewczynka – w momencie przyjścia na świat ważyła 243,8 grama.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dziecko jest wcześniakiem i pierwsze pięć miesięcy życia spędziło w inkubatorze.

Zobacz także

Najmniejszy noworodek na świecie

Saybie – bo takie imię zostało jej nadane przez rodziców – obecnie waży 2 kilogramy. Urodziła się w 23. tygodniu ciąży. Została zapisana w księdze najmniejszych noworodków świata – Tiniest Baby Registry. Dziennik ten prowadzony jest przez wydział medyczny Uniwersytetu w Iowa.

Dziewczynka, pomimo bardzo wczesnego przyjścia na świat, urodziła się zdrowa. Dlatego właśnie znalazła się we wspomnianym wyżej rejestrze.

Zobacz także

Rodzice malutkiej Saybie wyrazili zgodę na upublicznienie historii dziewczynki. Zastrzegli jednak, że dla świata pozostaną anonimowi.

 

RadioZET/Interia


Czytaj więcej…

Ważyła tyle co jabłko. W San Diego urodziło się najmniejsze

W szpitalu w San Diego przyszło na świat najmniejsze zdrowe dziecko w dziejach udokumentowanej medycyny – podało w środę kierownictwo szpitala położniczego Sharp Mary Birch. Dziewczynka w chwili narodzin ważyła 245 gramów i mierzyła 22,86 …

Źródło: TVN24

Na świat przyszło najmniejsze dziecko w historii

Redakcja. 30.05.2019 12:14. Na świat przyszło najmniejsze dziecko w historii. fot. HO/AFP/East News. Oceń. 1. 6. W Sharp Mary Birch Hospital w San Diego (USA) urodziło się najmniejsze dziecko na świecie – poinformowało w środę kierownictwo placówki.

Źródło: Radio ZET

Najmniejsze dziecko na świecie opuściło szpital. Ważyło 254 gramy

Saybie jest wcześniakiem, a jej historia szybko obiegła światowe media. Dziewczynka została uznana za najmniejsze dziecko, które przyszło na świat i przeżyło. Szpital, w którym przebywała przez pięć miesięcy, opublikował materiały z pierwszych tygodni …

Źródło: Wprost.pl

Poznajcie Saybie – najmniejsze dziecko, które przyszło na świat

W San Diego przyszło na świat najmniejsze dziecko w dziejach udokumentowanej medycyny – taką informację podało kierownictwo szpitala położniczego Sharp Mary Birch. Dziewczynka w chwili narodzin ważyła 245 gramów i mierzyła 22,85 cm. Dziecko …

Źródło: Aleteia PL

Najmniejsze dziecko świata! Ważyła 234 gramy jak jabłko

Kiedy ta dziewczynka przyszła na świat w kalifornijskim San Diego, lekarze nie dawali jej szans na przeżycie dłuższe niż kilka tygodni. Saybie (6 mies.) urodziła się bowiem w 23 tygodniu ciąży i ważyła zaledwie 243 gramy, mniej więcej tyle ile waży jabłko.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *