Pożar w zakładzie przemysłu drzewnego

Pożar w zakładzie przemysłu drzewnego

Zawaliła się drewniana konstrukcja hali produkcyjnej, która objęta była ogniem. Zagrożony był także sąsiedni budynek – w nim także zaczynał już tlić się ogień – powiedział Marian Hinca, rzecznik pomorskich strażaków.

W akcji brały już udział 24 zastępy straży pożarnej. Dobre informacje są takie, że ogień już nie rozprzestrzenia się, ale trudno jest go ugasić. Przeszkadza choćby silny dziś na Pomorzu wiatr. W związku z dymem poinformowano mieszkańców okolicznych domów o zagrożeniu. Uznano jednak, że nie ma konieczności ich ewakuacji. 

Wszystko wskazuje na to, że nikt nie ucierpiał w tym pożarze. Zakład nie prowadził dziś produkcji. Jak usłyszał reporter RMF FM, na miejscu byli tylko pracownicy ochrony. 

Strażacy bronili przed ogniem między innymi pobliskiej linii kolejowej. 

W akcji brał udział także samolot gaśniczy. Wodę zrzucał już na płonącą halę oraz na pobliski las.

Funkcjonariusze na czas akcji musieli zamknąć drogę wojewódzką 235. Policja kierowała na objazdy przez same Dziemiany oraz przez Piechowice.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


Czytaj więcej…

Dziemiany: ogień w zakładzie obróbki drewna, hala zawaliła się …

W zakładzie obróbki drewna w Dziemianach w woj. pomorskim wybuchł pożar na terenie hali. Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach. To kolejny pożar, który pojawił się w kwietniu w tym zakładzie. Pożar w Dziemianach. Facebook.com/OSP Raduń.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Dziemiany. Gigantyczny pożar. Zaangażowano 24 zastępy straży

Trasa Kościerzyna-Chojnice jest zablokowana w Dziemianach, na wysokosci ośrodka zdrowia – informuje straż pożarna. Strażacy czerpią wodę do gaszenia z pobliskiego jeziora. Po godz. 14:00 pożar został opanowany. Jednak jak informują strażacy, jego …

Źródło: Wirtualna Polska

Ogromny pożar hali produkcyjnej. Zagrożony jest pobliski dworzec

Ogromny pożar jednej z hal produkcyjnych w Zakładach Przemysłu Drzewnego Complex w Dziemianach na Pomorzu. Z ogniem walczy ponad 20 zastępów straży pożarnej. Zagrożony jest pobliski dworzec. Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do …

Źródło: Radio ZET

Pożar w zakładzie przemysłu drzewnego

12 otrzymaliśmy informację o wybuchu pożaru w kompleksie tartacznym w Dziemianach, w powiecie kościerskim – poinformował rzecznik KW PSP w Gdańsku, st. bryg. Marian Hinca. Z ogniem walczyły 22 zastępy strażackie z powiatu kościerskiego oraz …

Źródło: Onet.pl

Dziemiany. Potężny pożar na terenie tartaku

Ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu kościerskiego, chojnickiego, kartuskiego i Gdańska walczyło z pożarem, do którego doszło w niedzielne południe na terenie tartaku w Dziemianach. Doszczętnie spłonęła tam hala produkcyjna.

Źródło: Koscierski.info

Wielki pożar tartaku w Dziemianach

25 jednostek straży pożarnej z powiatów kościerskiego, bytowskiego, chojnickiego i kartuskiego walczy z wielkim pożarem tartaku w Dziemianach w powiecie kościerskim. Pożar wybuchł po godz. 12. Spłonęła hala fabryczna. Nie jest znana przyczyna, ani …

Źródło: Nowe Pomorze – portal i gazeta ziemi pomorskiej

Pożar zakładu produkcji drewna w Dziemianach. Strażacy …

Tuż przed 12 w południe w niedzielę 14 kwietnia do pomorskich służb ratowniczych trafiło zgłoszenie w sprawie pożaru hali tartacznej w Dziemianach pod Kościerzyną. W akcji gaśniczej brało udział 25 jednostek straży pożarnej. Oprócz pożaru w hali …

Źródło: Kościerzyna NaszeMiasto.pl

Pożar zakładu przetwórstwa drzewnego koło Kościerzyny

W akcji brał udział także samolot gaśniczy. Wodę zrzucał już na płonącą halę oraz na pobliski las. Funkcjonariusze na czas akcji musieli zamknąć drogę wojewódzką 235. Policja kierowała na objazdy przez same Dziemiany oraz przez Piechowice.

Źródło: rmf24.pl

RMF: Pożar zakładu przetwórstwa drzewnego koło Kościerzyny

Policja kieruje na objazdy przez same Dziemiany oraz przez Piechowice. Płonie między innymi hala produkcyjna zakładu – w jej okolicy zmagazynowane są spore ilości drewna. Strażacy przed ogniem bronią między innymi pobliskiej linii kolejowej.

Źródło: Interia

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *