Poważny problem z wodą w Barwałdzie. Ewakuowano dzieci ze …

Poważny problem z wodą w Barwałdzie. Ewakuowano dzieci ze ...

BARWAŁD GÓRNY – Sytuacja zrobiła się poważana i w czwartek (23.05) prewencyjnie zarządzono ewakuację szkoły podstawowej w Barwałdzie Górnym.

Woda, która przelewa się przez drogi i blokuje przejazdy zarówno w Barwałdzie Górnym jak i Dolnym dotarła pod samą podstawówkę.

Jak poinformował portal Kalwaria24.pl wszystkie dzieci bezpiecznie opuściły budynek. Została tylko część nauczycieli i pracowników placówki. [ fot. UM Kalwaria Zebrzydowska]

Sytuacja powodziowa w powiece wadowickim jest bardzo dynamiczna. W Stryszowie i Kalwarii Zebrzydowskiej wprowadzono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Strażaków postawiono też na nogi w gminie Andrychów, gdzie wezwano wszystkich do akcji. Wieprzówka jest bowiem bardzo wysoka.

Alarm powodziowy wprowadzono też w niedalekiej gminie Kęty.

Sytuacja na terenie całej gminy jest opanowana, a cieki wodne są pod stałą kontrolą odpowiednich służb. W terenie działa obecnie większość zastępów OSP z gminy Kęty – czytamy w komunikacie urzędników.

Natomiast w Spytkowicach zawieszono kursowanie promu Drogowiec, w związku z wysokim stanem Wisły. 


Czytaj więcej…

Poważny problem z wodą w Barwałdzie. Ewakuowano dzieci ze …

https://www.wadowice24.pl/nowe/wydarzenia/11239-powazny-problem-z-woda-w-barwaldzie-ewakuowano-dzieci-ze-szkoly-podstawowej.html#sigProGalleria0d34157462. Sytuacja powodziowa w powiece wadowickim jest bardzo dynamiczna.

Źródło: Wadowice24.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *