Potrzebował dziesięciu minut. Piątek znów zrobił coś z niczego

Potrzebował dziesięciu minut. Piątek znów zrobił coś z niczego

Utalentowanym piłkarzem interesował się już poprzedni selekcjoner Biało-Czerwonych Adam Nawałka, ale na premierowy występ Piątek musiał poczekać do kadencji Jerzego Brzęczka.

Rozbijający się w Serie A łokciami 23-letni napastnik debiut w reprezentacji Polski miał jednak mizerny. We wrześniowym towarzyskim meczu z Irlandią po prostu wtopił się w zespół. Biało-Czerwoni po kiepskiej grze zremisowali we Wrocławiu 1:1, a Piątek został zdjęty po godzinie. W tym czasie zaliczył kilka strat i nie wykorzystał jednej dobrej okazji.

W październiku Brzęczek postawił na niego ponownie, tym razem już w meczu o stawkę. Na Stadionie Śląskim napastnik wtedy jeszcze Genui zagrał od pierwszej minuty z Portugalczykami w Lidze Narodów. W 18. minucie strzelił pierwszego gola w biało-czerwonych barwach, ale Polacy przegrali 2:3, więc nie było czego świętować.

W czwartek, już jako piłkarz Milanu, Piątek ponownie trafił do siatki, w 68. minucie znakomicie odnajdując się w polu karnym Austriaków.

Więcej goli w tym meczu nie padło, dlatego Piątek po raz pierwszy mógł się poczuć w reprezentacji jak w Milanie, gdzie niemal co tydzień w pojedynkę przesądza o zwycięstwach, mimo że nie ma zbyt wielu okazji do zdobycia bramek.

W 75. minucie „El Pistolero” miał jeszcze stuprocentową okazję na gola numer dwa. Robert Lewandowski mógł kończyć sam, ale wolał wyłożyć piłkę będącemu na fali koledze z Milanu. W tej sytuacji Piątkowi zabrakło jednak precyzji. Na kwadrans przed końcem mógł zamknąć spotkanie, ale nerwy były do końca, bo 23-letni napastnik strzelił pół metra obok bramki.

Piątka najmocniej wyściskał selekcjoner. Dzięki bramce napastnika Milanu Brzęczek odniósł pierwsze zwycięstwo z polską kadrą.


Czytaj więcej…

Potrzebował dziesięciu minut. Piątek znów zrobił coś z niczego

Krzysztof Piątek potwierdził wysoką formę z ligi włoskiej i w pojedynkę przesądził o zwycięstwie Polaków z Austriakami 1:0 na otwarcie eliminacji Euro 2020. To drugi gol napastnika Milanu w reprezentacji, ale pierwszy na wagę trzech punktów.

Źródło: Sport TVN24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *