Potrzebował dziesięciu minut. Piątek znów zrobił coś z niczego

Newspix / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Mimo kapitalnych występów w barwach Milanu, Krzysztof Piątek rozpoczął mecz z Austrią na ławce rezerwowych, a miejsce obok Roberta Lewandowskiego zajął Arkadiusz Milik, również będący w wysokiej formie i strzelający ostatnio regularnie gole dla SSC Napoli.

To jednak on musiał zostać bohaterem Polaków. W 59. minucie napastnik Milanu pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Piotra Zielińskiego i już dziewięć minut później było 1:0 dla Biało-Czerwonych. W podbramkowym zamieszaniu to on trafił do siatki, dzięki czemu nasza drużyna wygrała arcytrudny mecz.

Chociaż w czwartkowy wieczór grano także w eliminacjach EURO 2020 na dziewięciu innych stadionach, to dla włoskiej prasy bohaterem znów był Piątek. To zdjęcie z jego charakterystycznej radości trafiło na czołówkę artykułu w „La Gazzetta dello Sport”.

„Il Pistolero potrzebował zaledwie dziewięciu minut, żeby pokazać swoje walory. Napastnik Milanu pociągnął za sobą całą drużynę i poprowadził do wygranej nad najgroźniejszym rywalem” – czytamy.

„To był zbyt ważny mecz, żeby Piątek się w nim nie pokazał. Wprawdzie nie zagrał od początku, ale po wejściu za innego Polaka grającego w Serie A, Piotra Zielińskiego, okazał się bohaterem. Dzięki tej bramce stał się jeszcze bardziej kochany w swoim kraju” – przekonuje największa włoska gazeta.

Już w niedzielę reprezentację Polski czeka kolejny mecz w eliminacjach do EURO 2020. Tym razem przeciwnikiem będzie Łotwa, a wszyscy kibice domagają się obecności snajpera Milanu w podstawowej „11”.

Czy reprezentacja Polski awansuje do finałów EURO 2020?

Austria – Polska: Gol Piątka! (WIDEO)

Austria – Polska: Gol Piątka! (WIDEO). ch, Polsat Sport. 2019-03-21, 22:13. Po bezbarwnej pierwszej połowie, grę reprezentacji Polski pobudziło pojawienie się na murawie Krzysztofa Piątka. Snajper AC Milan już dziewięć minut po wejściu na boisko trafił do …

Źródło: polsatsport.pl

Krzysztof Piątek potwierdził wysoką formę z ligi włoskiej i w pojedynkę przesądził o zwycięstwie Polaków z Austriakami 1:0 na otwarcie eliminacji Euro 2020. To drugi gol napastnika Milanu w reprezentacji, ale pierwszy na wagę trzech punktów.

Źródło: Sport TVN24

El. ME 2020: Austria – Polska. Włosi wyróżnili Piątka. "To za duży …

Mimo kapitalnych występów w barwach Milanu, Krzysztof Piątek rozpoczął mecz z Austrią na ławce rezerwowych, a miejsce obok Roberta Lewandowskiego zajął Arkadiusz Milik, również będący w wysokiej formie i strzelający ostatnio regularnie gole dla …

Źródło: WP SportoweFakty