Polityk PiS służyła w mafii. Otrzymała list od "wyborcy"

Trąba powietrzna niedaleko Lublina

Beata Boros Burlingo – w ostatnich wyborach kandydatka PiS na radną i lokalnego wójta – w liście wysłanym w 2017 r. do Antoniego Macierewicza sama przyznała, że przez lata musiała pracować dla grup przestępczych. Jak to się stało, że ostatecznie zasiliła szeregi partii rządzącej? I jak to możliwe, że od tej partii otrzymała szansę na nowe, polityczne życie? 

Janusz Schwertner jest autorem Informacyjnego Newslettera Onetu – zapisz się już dziś! Tu znajdziesz formularz.

To pytania, które pozostają otwarte. Lokalne władze PiS z pewnością wiedziały, że ich kandydatka była związana z ludźmi wyłudzającymi pieniądze ze SKOK Wołomin. Poinformował ich o tym… wyborca PiS, w anonimowej korespondencji przesłanej do partii na ponad miesiąc przed wyborami samorządowymi. Nikt jednak na to pismo nie zareagował. 

Równocześnie Beata Boros-Burlingo, jak na lokalne warunki, robiła w partii całkiem zawrotną karierę. Otrzymała szansę, by startować na radną i wójta gminy Elbląg, gdzie mieszkała. Robiła sobie i wstawiała na Facebooka zdjęcia z Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Markiem Suskim. Wszystkie służyły jej w kampanii wyborczej. Wcześniej bywała w Sejmie, gdzie z uznaniem opowiadała o osiągnięciach „dobrej zmiany”. 

Z naszych informacji wynika, że dziś stara się zerwać z ciemną przeszłością. O swojej wiedzy nt. przekrętów w SKOK Wołomin opowiada prokuraturze. O jej karierze w partii nie chcą za to powiedzieć ani słowa politycy, którzy wcześniej ją promowali i wystawili na listach. Dzwoniliśmy do każdego z nich, ale – nawet pomimo wspólnych zdjęć – dziś Beaty Boros-Burlingo ani „nie znają”, ani „nie pamiętają”. A poseł Leonard Krasulski, odpowiadający za lokalne struktury PiS w Elblągu, w ogóle nie chciał z nami rozmawiać. 

Gdzieś w tle tej historii jest największa afera finansowa w historii III RP. Ze SKOK Wołomin wyłudzono miliardy złotych. Wielu poszkodowanych wciąż walczy o zwrot swoich oszczędności i ujawnienie sprawców kradzieży. Jednak olbrzymiej części pieniędzy wyłudzonych ze SKOK nigdy nie udało się odzyskać. Dlaczego? I jak to świadczy o sile polskiego państwa? A może czas, by na te pytania odpowiedzi poszukała sejmowa komisja śledcza? 

„Stymulowano moim życiem. Miałam być grzeczna i posłuszna. Gdy stawiałam opór, nie dostawałam leków na sen. Nie potrafiłam już tego znieść bez znieczulenia. Nauczyłam się udawać i zachowywać pozory.” Beata Boros-Burlingo, nim wstąpiła do PiS, przez lata służyła mafii

Tymczasem nasz reporter Piotr Olejarczyk opisuje losy byłego polityka PiS, Dariusza S. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna po zadaniu ciosów swojej żonie, wyszedł z mieszkania, wszedł na dach i z niego spadł. W mieszkaniu, gdzie zginęła kobieta, byli też synowie mężczyzny, w wieku 9 i 13 lat.  

„Chociaż szanujemy niezależność polskich sądów, obawiamy się o niedawne zarzuty postawione profesorowi Sadurskiemu w związku z jego krytyką obecnej partii rządzącej oraz mediów finansowanych z środków publicznych” – czytamy w liście podpisanym przez rektora Uniwersytetu w Sydney dr. Michaela Spence’a.  

W takie newsy trudno mi uwierzyć, dopóki nie zobaczę ich na własne oczy. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, dotąd popierające partię rządzącą w każdej kwestii, nazwało część działań PiS „bulwersującymiWszystko przez niebezpieczne zmiany w artykule 212 Kodeksu Karnego. 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!


Czytaj więcej…

Księgowa mafii, ofiara SKOK Wołomin czy działaczka PiS? Trzy …

Mimo tych wszystkich niejasności Beata Boros-Burlingo została członkiem partii mającej słowa "prawo" i "sprawiedliwość" w nazwie. To nie wszystko, jak donosi Onet.pl, lokalne władze partii były powiadamiane o niejasnej przeszłości kandydatki na wójta.

Źródło: naTemat

Polityk PiS służyła w mafii. Otrzymała list od "wyborcy"

Co więcej, Beata Boros-Burlingo była kandydatką PiS w zeszłorocznych wyborach samorządowych i startowała na radną oraz wójta gminy Elbląg. 17 września 2018 roku do władz PiS w Elblągu trafił list, którego autor podpisał się jako "Wyborca". Napisano w …

Źródło: Pikio.pl

Newsletter Onetu. Janusz Schwertner: SKOK Wołomin blisko polityki

Beata Boros Burlingo – w ostatnich wyborach kandydatka PiS na radną i lokalnego wójta – w liście wysłanym w 2017 r. do Antoniego Macierewicza sama przyznała, że przez lata musiała pracować dla grup przestępczych. Jak to się stało, że ostatecznie …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *