Polityczne emocje w supernowoczesnym studiu. TVP zaprasza na …

Eurowybory 2019. PKW: wysoka frekwencja

W Warszawie (okręg nr 5) odnotowano najwyższą frekwencję spośród wszystkich okręgów wyborczych – 54,2 proc. – wynika z badania exit poll pracowni IPSOS. Województwem z najwyższą frekwencją było mazowieckie – 48,1 proc. Frekwencja w całym kraju wyniosła 43 proc.


Frekwencyjny skok. Przypominamy dane z poprzednich głosowań

Wybory do Parlamentu Europejskiego nie cieszyły się dotąd wśród Polaków popularnością. Frekwencja oscylowała wokół 20-24 proc. W pierwszym w…

zobacz więcej

Druga najwyższa frekwencja była w okręgu nr 10 obejmującym Małopolskę i woj. świętokrzyskie; wyniosła 45,5 proc. Trzeci wynik jeśli chodzi o frekwencję odnotowano w okręgu pomorskim (nr 1) – 45,1 proc.

Najniższą frekwencję odnotowano w okręgu nr 3 – na Warmii, Mazurach i Podlasiu – 36,8 proc.

Frekwencja w województwie małopolskim wyniosła 46,6 proc., co było drugim wynikiem w przypadku podziału na województwa. Trzecie miejsce zajęło województwo pomorskie, gdzie frekwencja wyniosła 45,1 proc.

Najniższą frekwencję spośród województw odnotowano w województwie warmińsko-mazurskim – 35,4 proc.

Frekwencja w wyborach do PE według województw (fot. IPSOS)


źródło:


Czytaj więcej…

Polityczne emocje w supernowoczesnym studiu. TVP zaprasza na …

Bezpośrednio po „Wiadomościach” w Telewizji Polskiej rozpocznie się „Wieczór wyborczy”. Chwilę po godz. 21 gospodarze programu – Danuta Holecka i Michał Adamczyk przedstawią sondażowe wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: TVP Info

Warszawa z najwyższą frekwencją ze wszystkich okręgów

W Warszawie (okręg nr 5) odnotowano najwyższą frekwencję spośród wszystkich okręgów wyborczych – 54,2 proc. – wynika z badania exit poll pracowni IPSOS. Województwem z najwyższą frekwencją było mazowieckie – 48,1 proc. Frekwencja w całym …

Źródło: TVP Info

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *