Polak miał wygraną walkę i nagle zaliczył "deski". Wielka …

Polak miał wygraną walkę i nagle zaliczył "deski". Wielka ...

Promotor gali w Filadelfii Eddie Hearn w ostatnich dniach kilka razy zapewniał, że stawką piątkowego pojedynku jest starcie o tytuł mistrza świata WBO kategorii średniej (72,6 kg). Maciej Sulęcki i Gabriel Rosado walczyli zresztą o pas WBO International. Czempionem tej federacji od pół roku jest Amerykanin Demetrius Andrade, który zresztą oglądał potyczkę w hali Liacouras Center i wystąpił jako gość w transmisji DAZN.

Po ósmej rundzie, w której 33-letni Rosado drugi raz padł na deski (pierwszy raz już w pierwszej odsłonie), wydawało się, że Sulęcki spokojnie dokończy pojedynek i wygra go wysoko na punkty. Jednak w dziewiątym starciu dał się zaskoczyć filadelfijczykowi mieszkającemu w Los Angeles. 29-letni „Striczu” był w opałach, dwa razy lądował na deskach. Po drugim nokdaunie wybrzmiał gong, a w dziesiątej rundzie warszawianin nie dał się już zaskoczyć rywalowi.

Werdykt sędziów był jednogłośny. Punktowali 95:91, 95:91 i 95:93 dla naszego reprezentanta.

***

1. runda:

Rosado ląduje na deskach po krótkim prawym Polaka, który zatrzymał się na uchu Amerykanina. Sulęcki wizualnie większy, agresywniejszy i ostrzejszy. Aktywna lewa ręka zawodnika trenowanego przez Piotra Wilczewskiego.

Naszym zdaniem: 10:8 dla Sulęckiego

2. runda:

Polak nadal dobrze pracuje na nogach, wywiera presję na rywalu i wyprowadza lewy prosty. Minutę przed końcem Rosado wreszcie trafia prawym, ale 20 sekund później to Maciej wyprowadza prawy prosty z dystansu, który robi wrażenie.

Naszym zdaniem: 10:9 dla Sulęckiego

3. runda:

Bardzo wysokie tempo walki. Polak spycha Amerykanina na liny, tam Rosado czai się do zadania potężnego kontrującego prawego. Jego próby nie są na szczęście skuteczne.

Naszym zdaniem: 10:9 dla Sulęckiego

4. runda:

Maciej rozkręca się i wydłuża serie ciosów. W końcówce wymiany się zaogniają. Kontry Rosado z prawej ręki wyglądają na niebezpieczne, ale najczęściej prują powietrze.

Naszym zdaniem: 10:9 dla Sulęckiego

5. runda:

Nadal dobrze funkcjonuje lewy prosty Polaka, ale w połowie rundy nasz zawodnik opuszcza ręce i daje się zaskoczyć paroma krótkimi ciosami Rosado. 

Naszym zdaniem: 10:9 dla Rosado

6. runda:

Rosado nadal żwawo rusza się na nogach, jednak Sulęcki zachowuje właściwą odległość i to jego uderzenia z dystansu są dokładniejsze, mają większe rażenie.

Naszym zdaniem: 10:9 dla Sulęckiego

7. runda:

Nie spada tempo i intensywność akcji z obu stron. Polak rusza tułowiem i głową, balansuje, czyniąc trafienie go znacznie trudniejszym. Jednak jest to bardziej wyrównana runda niż poprzednia. 

Naszym zdaniem: 10:9 dla Sulęckiego

8. runda:

Rosado rozkłada ręce i prowokuje Sulęckiego do ostrzejszych wymian. Minutę przed końcem Polak popisuje się piękną kombinacją lewy sierpowy, prawy prosty. Rosado pada na deski drugi raz w tej walce!

Naszym zdaniem: 10:8 dla Sulęckiego

9. runda:

Po dwóch minutach Sulęcki zaczyna walczyć aktywniej, ale niebawem wdaje się w wymianę, a Rosado wystrzeliwuje prawy obok lewej ręki warszawianina. Ten pada na deski. Wstaje, lecz jest poważnie zamroczony. Po wznowieniu „Striczu” klinczuje, ale filadelfijczyk bezpardonowo uderza na granicy faulu i Polak znów jest liczony.

Naszym zdaniem: 10:7 dla Rosado

10. runda:

Szaleńcza pogoń Rosado za nokautem. Sulęcki na szczęście zdążył dojść do siebie, zaczyna wyprowadzać ciosy, ale na pewno jest jeszcze wstrząśnięty wydarzeniami z końcówki poprzedniej rundy. Klincze pozwalają uniknąć czystych ciosów rywala. 

Naszym zdaniem: 10:9 dla Rosado

Po 10 rundach: 95:91 dla Sulęckiego

Punktacja sędziów: 95:91, 95:91, 95:93 dla Sulęckiego


Czytaj więcej…

Horror w Filadelfii. Cztery nokdauny, Sulęcki pokonuje Rosado

Maciej Sulęcki pokonał na punkty po 10 rundach Gabriela Rosado w potyczce, w której dwa razy mial rywala na deskach, lecz sam również dwukrotnie był liczony. Polak prawdopodobnie zapewnił sobie walkę o pas mistrza świata WBO wagi średniej z …

Źródło: Przegląd Sportowy

Sulęcki był liczony, ale pokonał Rosado. Czas na walkę o …

Maciej Sulęcki wygrał w Filadelfii z Gabrielem Rosado na punkty 95:91, 95:91, 95:93 i wkrótce ma walczyć z innym amerykańskim bokserem Demetriusem Andrade o mistrzostwo świata WBO w wadze średniej. Stawką starcia z Rosado był pas WBO …

Źródło: TVN24

Maciej Sulęcki pokonał Gabriela Rosado. Coraz bliżej walki o pas …

Podczas gali DAZN w Filadelfii Maciej Sulęcki jednogłośnie pokonał na punkty Gabriela Rosado w dziesięciorundowym pojedynku (95:91, 95:91, 95:93). Polak był lepszy od rywala niemal przez cały pojedynek i wygrał w pełni zasłużenie.

Źródło: TVP SPORT (komunikaty prasowe)

Polak miał wygraną walkę i nagle zaliczył "deski". Wielka …

Ringową wojnę w Filadelfii wygrał jednak Maciej "Striczu" Sulęcki (28-1), który pokonał jednogłośnie na punkty Gabriela Rosado (24-12-1), zdobywając pas WBO International w kategorii średniej. Teraz Polak stanie przed szansą walki o tytuł mistrza świata.

Źródło: Onet.pl

Boks. Maciej Sulęcki pokonał Rosado, a był na deskach. Polak …

Maciej Sulęcki (28-1, 11 KO) spełnił pokładane w nim nadzieje i pomimo momentami sporych tarapatów pokonał dziś podczas gali w Filadelfii mocnego Gabriela Rosado (24-12-1, 14 KO) jednogłośną decyzją sędziów. Tym samym Polak prawdopodobnie …

Źródło: Sport.pl

Boks. SulęckiRosado: Statystyka ciosów

Statystyki ciosów nie zawsze oddają całą prawdę o pojedynku, ale w przypadku walki Macieja Sulęckiego (28-1, 11 KO) z Gabrielem Rosado (24-12-1, 14 KO) dobrze pokazują element, który zapewnił Polakowi dominację przez osiem rund – znakomitą pracę …

Źródło: Interia

Sulęcki pokonał Rosado i wkrótce ma walczyć o mistrzostwo świata

Sulęcki wykonał swój plan, choć nie bez kłopotów, i jest bardzo blisko mistrzowskiej szansy. W walce z Rosado już w pierwszej rundzie miał rywala na "deskach". Potem potyczka nieco się wyrównała, ale w ósmej odsłonie pięściarz z Filadelfii znów znalazł …

Źródło: polsatsport.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *