Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Została pochowana w różowej urnie …

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Została pochowana w różowej urnie ...

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku. Miała 85 lat. Smutną wiadomość ogłosił w mediach społecznościowych dziennikarz i pisarz Mariusz Szczygieł. Ostatnią wolą aktorki było pochowanie jej w różowej urnie. Przed śmiercią powiedziała swojemu przyjacielowi:

Macie mnie pochować w różowej urnie, pamiętaj Mariuszek, bo do twarzy mi w różowym!

Szczygieł zobowiązał się spełnić prośbę Czerwińskiej. Choć na początku miał problemy z kupnem urny w kolorze różowym, to ostatecznie udało mu się ją zdobyć.

Żałobna msza święta została odprawiona w 20 marca o godzinie 13 w kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym w Warszawie. Zofia Czerwińska została pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północ.

Aktorka miała życzenie, aby na jej pogrzebie zaśpiewał Jacek Łaszczok-Stachursky. Wokalista, zgodnie z wolą Czerwińskiej, zaśpiewał polską wersję utworu „My way” Franka Sinatry. Podczas uroczystości pojawiło się wiele znanych osób, które były bliskie aktorce. Wśród gwiazd znaleźli się m.in. Joanna Kurowska, Rafał Cieszyński, Dorota Stalińska, Teresa Lipowska, Radosław Piwowarski, Maria Niklińska.

JP


Czytaj więcej…

"Królowa towarzystwa i dowcipu". Pożegnanie Zofii Czerwińskiej

Aktorka Zofia Czerwińska została w środę pochowana na Cmentarzu Północnym w Warszawie. – Królowa towarzystwa i dowcipu, barwny ptak, kochała życie – tak wspominali ją najbliżsi. Aktorka zmarła 13 marca, w wieku 85 lat. W środę pożegnała ją rodzina, …

Źródło: TVN24

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Została pochowana w różowej urnie …

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku. Miała 85 lat. Smutną wiadomość ogłosił w mediach społecznościowych dziennikarz i pisarz Mariusz Szczygieł. Ostatnią wolą aktorki było pochowanie jej w różowej urnie. Przed śmiercią powiedziała swojemu …

Źródło: Plotek.pl

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. "Żegnaj – fajny, porządny człowieku"

Zofia Czerwińska, aktorka znana między innymi z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek", została w środę pochowana na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Królowa towarzystwa i dowcipu, barwny ptak, kochała życie – tak …

Źródło: polsatnews.pl

Tłumy na pogrzebie Zofii Czerwińskiej. "Była młoda do samego końca"

Ta msza jest w imieniu Zofii. Czyli w imieniu osoby wolnej, radosnej i towarzyskiej. Dzięki niej nasza rzeczywistość była szalona. Kochała życie w całej jego dynamice. Lubiła ludzi, zwłaszcza tych młodszych. Ona sama zresztą była młoda do samego końca.

Źródło: Wirtualna Polska

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Różowa urna i "My way" w wykonaniu …

Dorota Stalińska, Maja Komorowska, Artur Barciś i Stefan Friedmann pożegnali Zofię Czerwińską. Aktorka, zgodnie ze swoim życzeniem, została pochowana w różowej urnie, a podczas mszy zabrzmiał utwór "My way" w wykonaniu Jacka Stachurskiego.

Źródło: Onet.pl

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej. Warszawska aktorka pochowana na …

POGRZEB ZOFII CZERWIŃSKIEJ. Pogrzeb Zofii Czerwińskiej odbył się 20 marca 2019. Aktorka spoczęła na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Mszę pogrzebową zaplanowano na godz. 13. w kościele Środowisk Twórczych na placu …

Źródło: Warszawa NaszeMiasto.pl

13 Marca – NaszeMiasto.pl

Chcą upamiętnić Przemysława Gosiewskiego w Darłowie. 2011-03-01 10:00:23. 
Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska wspólnie z mężem szykują się do …

Źródło: Szczecin – NaszeMiasto.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *