Pogoda na Wielkanoc 2019. Jaka będzie pogoda na święta …

Pogoda na Wielkanoc 2019. Jaka będzie pogoda na święta ...

Pogoda na Wielkanoc 2019: Słonecznie i ciepło. Prawdziwa wiosna

Właśnie to określa pogodę na najbliższe święta: zacznie się już drugi wiosenny miesiąc i kilka tygodni będzie dzieliło nas od lata. Dlatego pogoda w oba świąteczne dni będzie prawdziwie wiosenna, a nawet letnia:

  • z temperaturami ponad 20 stopni Celsjusza,
  • a w miejscach nasłonecznionych termometry mogą pokazać nawet 27-28 st. C.

Zarówno Wielkanoc – niedziela 21 kwietnia, jak i Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia powinny być bezdeszczowymi i bezwietrznymi dniami z pięknym błękitnym niebem i raczej bezdeszczowe. Dlatego śmigus-dyngus powinien być udany, a dla panien prawdziwie mokry.

Oczywiście – powinien – bo pogoda zapowiadana na czas późniejszy niż 4-5 dni, może nie do końca się sprawdzić. Jednak przy obecnych zmianach w klimacie, raczej można się spodziewać ciepłych i suchych dni, aniżeli chłodnych i mokrych.

Zresztą, przed świętami też czeka nas sporo pięknych wiosennych dni z temperaturą około 20 st. C, przelotnym deszczem, bardzo potrzebnym o tej porze roku, by wszystko pięknie się zazieleniło i zakwitło.

Pogoda na Wielkanoc płatała już figle

Przypomnijmy, że w Wielkanoc w 2013 roku (31 marca i 1 kwietnia) lepiliśmy pisanki i zajączki ze śniegu, bo w całej Polsce zrobiło się biało. Podobnie było rok później, a gdy w 2015 r. też powiało wielkanocnym chłodem, zaczynaliśmy żartować, że ostatnio mamy w Polsce jedne białe święta, ale nie jest to Boże Narodzenie. Czas zerwać z ta niemiłą pogodową „tradycją”…

Wielkanoc 2019: Daty. Zaplanuj urlop

Jak wygląda kalendarium tegorocznych świąt Wielkiej Nocy? Zapamiętaj poniższe daty i mądrze zaplanuj urlop. Warto pamiętać o zbliżającej się majówce. Umiejętne dobranie dni wolnych pozwala cieszyć się długimi weekendami, a nawet bardzo długą majówką.

  • Wielki Czwartek – 18 kwietnia
  • Wielki Piątek – 19 kwietnia
  • Wielka Sobota – 20 kwietnia
  • Wielka Niedziela – 21 kwietnia
  • Wielki Poniedziałek – 22 kwietnia

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Pszczyńskie domy z gliny: Program Dobrze zaprojektowane

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego


Czytaj więcej…

Pogoda na Wielkanoc. Czy święta wielkanocne będą ciepłe i …

Wielkanoc już blisko. Jaka czeka nas pogoda? Czy w święta wielkanocne należy spodziewać się wiosennej aury? A przede wszystkim – czy w końcu będzie ciepło? W tym roku Wielkanoc wypada dopiero pod koniec kwietnia. Czy to oznacza, że będzie …

Źródło: Onet.pl

Jaka pogoda na Wielkanoc 2019. Są pierwsze prognozy

Jaka będzie pogoda na Wielkanoc 2019 – takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, bo coraz popularniejsze jest traktowanie tych świąt jako przerwy urlopowej. Z kalendarza Świąt Wielkanocnych 2019 wynika, że biorąc z pracy 7 dni wolnego, można …

Źródło: Wirtualna Polska

Pogoda na Wielkanoc 2019. Jaka będzie pogoda na święta

Pogoda na Wielkanoc 2019. Jaka będzie pogoda na święta? Długoterminowa prognoza na kwiecień 2019.Temperatury na Wielkanoc 5.04.19 Wiosna astronomiczna zaczęła się w środę, 20 marca o godz. 22.58. I będzie trwała dziewięćdziesiąt dwa dni.

Źródło: Express Ilustrowany

Pogoda na Wielkanoc 2019: będą prawdziwie wiosenne święta

Pogoda na Wielkanoc 2019: tegoroczna Wielkanoc wypada wyjątkowo późno, bo 21 i 22 kwietnia 2019. Warto dodać, że te ruchome święta obchodzimy zawsze w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Dlatego najwcześniej może …

Źródło: Dziennik Zachodni

Wielkanoc 2019. Modne ozdoby na Wielkanoc. Pomysły na super …

… i ładne dekoracje, które możemy przygotować sami. Święta Wielkanocne kojarzą się z rozkwitem – do naszego domu wkraczają zielone gałązki, stroiki, bazie. …. Z okazji Wielkanocy niech życzenia nabiorą mocy. W sercu pogody, a w dyngusa dużo wody!

Źródło: Echo Dnia Radomskie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *