Podkarpacie: Wał w Izbiskach przerwany. Woda zalewa okoliczne …

Podkarpacie: Wał w Izbiskach przerwany. Woda zalewa okoliczne ...

O sytuacji w woj. podkarpackim informuje nas rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. – Woda przerwała groblę na stawie w Izbiskach i wylewa się na okoliczne pola uprawne. Podtopionych jest kilkanaście gospodarstw, nie znam jednak dokładnej liczby – mówi w rozmowie z Onetem mł. bryg. mgr inż. Marcin Betleja.

Na miejsce udało się ok. 20 dodatkowych samochodów Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa. To dwie kampanie, czyli ok. 100 strażaków. Pomaga im śmigłowiec Straży Granicznej, który układa w wyrwie grobli specjalne wypełnienia. Mają one pomóc uszczelnić wyrwę i spowodować, że woda nie będzie wylewała się ze stawów.

– Nie ma potrzeby ewakuacji. Jednak mamy do dyspozycji sprzęt i jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi ją przeprowadzić – powiedział w rozmowie z PAP Marcin Betleja. Dodał, że „w tej chwili kilkanaście gospodarstw jest podtopionych”. – Woda wdarła się do piwnic natomiast mieszkańcy nie zgłaszają potrzeby ich ewakuacji – stwierdził.

Na Podkarpaciu alarmy przeciwpowodziowe obowiązują jeszcze m.in. w gminach Czarna i Żyraków w pow. dębickim, gm. Kolbuszowa w pow. kolbuszowskim oraz gm. Wadowice Górne w pow. mieleckim.

(pmd)


Czytaj więcej…

Podkarpacie: Wał w Izbiskach przerwany. Woda zalewa okoliczne …

Alarm powodziowy na południu Polski. Grobla w miejscowości Izbiska (powiat mielecki) została przerwana. Na okoliczne tereny wylewa się woda z wielkich stawów hodowlanych. Kilkanaście gospodarstw zostało zalanych. Woda przerwała wał w Izbiskach …

Źródło: Onet.pl

Izbiska: Woda przerwała groblę zabezpieczającą stawy hodowlane

W Izbiskach w gminie Wadowice Górne woda przerwała groblę zabezpieczającą stawy hodowlane. W miejscowości Suchy Grunt częściowo osunął się wał przeciwpowodziowy. W Izbiskach woda wypływająca ze stawów przez powstałą wyrwę zalewa …

Źródło: Korso, Tygodnik Regionalny

Podkarpacie: woda zalała szkołę w Kolbuszowej i przerwała groble …

Izbiska. gm. Wadowice Gorne powiat mielecki, woj. Podkarpackie, trwa Akcja zrzucania z pomocą śmigłowców @Straz_Graniczna i @PolskaPolicja BIGBAGOW, (mieszanka kamieni i gliniastej ziemi ok. 1.5 tony kazdy)w miejscu przerwanej grobli.

Źródło: polsatnews.pl

W Izbiskach w pow. mieleckim doszło do przerwania grobli na …

Aktualnie w miejscowości Izbiska będzie użyty do transportu worków z piachem w rejon przerwanego walu. Udźwig śmigłowca to ok.500 kg – mówi mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG. zobacz galerię (19 zdjęć). Dramatyczna sytuacja w Izbiskach k …

Źródło: Nowiny24

Podkarpacie: Przerwane wały w Izbiskach, woda zalewa …

Jak relacjonuje Onet.pl, w miejscowości Izbiska (powiat mielecki, województwo podkarpackie), woda przerwała wały. Dotychczas zalane zostało kilkanaście gospodarstw, ale na razie nie ma decyzji o ewakuacji mieszkańców. W miejscowości mieszka ok.

Źródło: Do Rzeczy

Woda przerywa wały. Podtopienia na południu Polski [NA ŻYWO]

Przygotowujemy się na działania w miejscowości Izbiska, gdzie woda może dopłynąć – mówi rzecznik podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja. Najprawdopodobniej na miejsce zostanie ściągnięty śmigłowiec, którym będziemy próbować uszczelniać …

Źródło: RMF 24

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *