Poczta Polska wprowadza nowe formaty przesyłek listowych. Zmieni …

Poczta Polska wprowadza nowe formaty przesyłek listowych. Zmieni ...

Jak informuje Poczta Polska o połowę zostaną zmniejszone pozycje cennikowe dotyczące przesyłek listowych na terenie kraju. Nowa oferta związana jest ze zmianą preferencji Polaków, którzy w dobie zakupów internetowych oczekują innych rozwiązań.

Poczta Polska i nowe formaty listów: S, M, L

Od kwietnia na Poczcie Polskiej będzie można nadawać przesyłki listowe w trzech nowych formatach – S, M, L. Będą one uzależnione wyłącznie od wielkości przesyłki i jej masy.

  • Format S (najmniejszy) – klienci będą mogli nadawać przesyłki o masie do 500 g i maksymalnym formacie koperty C5 o grubości do 2 cm.
  • Format M (średni) – umożliwi klientom nadawanie przesyłek o masie do 1 000 g i maksymalnym wymiarze koperty C4 o grubości do 2 cm.
  • Format L (największy) – przeznaczony jest dla przesyłek o masie do 2 000 g i wymiarach: suma długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może przekroczyć 90 cm, przy czym największy z wymiarów nie może przekroczyć 60 cm.

ZOBACZ TAKŻE:


 pixabay.com

Cennik usług remontowych w woj. lubuskim. Ile trzeba zapłaci…


 123 RF

Cennik usług dentystycznych. Zobacz, ile kosztują poszczegól…

Poczta Polska – nowe formaty listów tylko w kraju

Nowe formaty przesyłek listowych na poczcie obowiązywać będą dla przesyłek nierejestrowanych i poleconych oraz z zadeklarowaną wartością wyłącznie w obrocie krajowym. Kategoria czasu doręczenia, priorytetowa i ekonomiczna, pozostają bez zmian.

Zmiana cennika usług powszechnych nie obejmuje przesyłek zagranicznych oraz paczek powszechnych w obrocie krajowym.

Część przesyłek na poczcie stanieje, ale niektóre zdrożeją

Jak zapewnia Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej, nowy cennik będzie prostszy, bardziej przejrzysty i bardziej intuicyjny dla klientów. Klient już podczas przygotowania przesyłki będzie wiedzieć do jakiego formatu zostanie zakwalifikowana i jak zostanie wyceniona.

Wprowadzane od początku kwietnia zmiany spowodują, że część przesyłek stanieje, ale niektóre zdrożeją. Aktualny cennik dostępny jest na stronie internetowej Poczty Polskiej oraz w placówkach pocztowych.

Zobacz też: 60 Sekund Biznesu: E- doręczenia w 2020 roku


Czytaj więcej…

Poczta Polska wprowadza nowe formaty przesyłek listowych. Zmieni …

Jak zapewnia Justyna Siwek, rzeczniczka Poczty Polskiej, nowy cennik będzie prostszy, bardziej przejrzysty i bardziej intuicyjny dla klientów. Klient już podczas przygotowania przesyłki będzie wiedzieć do jakiego formatu zostanie zakwalifikowana i jak …

Źródło: Gazeta Lubuska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *