Pochettino na ustach wszystkich. "Dziękuję futbolowi za te emocje"

MATURA 2019 język polski [MAMY ODPOWIEDZI]. Matura POLSKI ...

Po niesamowitym spotkaniu goście zwyciężyli w Amsterdamie 3:2, meldując się w finale. Obrazki z menedżerem Kogutówna pierwszym planie obiegły cały piłkarski świat. Pochettino długo myślał zapewne, że przygoda jego zawodników z Ligą Mistrzów dobiega końca, jednak w szóstej minucie doliczonego czasu gry, przy wyniku 2:2, Lucas Moura zapewnił londyńczykom awans. Zaraz po zakończeniu meczu Pochettino wbiegł na murawę, a następnie ukleknął i zaczął płakać jak dziecko. Angielscy dziennikarze zwracają uwagę, że początkowo z powodu wielkich emocji nie był w stanie udzielić żadnego komentarza. Podchodził do swoich piłkarzy z podziękowaniami za grę, nawet nie próbując ukryć łez. Menedżer gości potrzebował chwili, by się uspokoić. Gdy stanął przed kamerami, nadal był wyraźnie poruszony.

– Ciągle trudno mi mówić. Czuję wielkie emocje, dziękuję za nie futbolowi. Dziękuję moim chłopakom, to bohaterowie. W tym sezonie mówiłem wszystkim, że prowadzę zespół bohaterów, w środowy wieczór udowodnili, że nimi są – komentował menedżer.

Zachowanie Pochettino poruszyło ekspertów. – Kiedy na niego patrzę, sam czuje wielkie emocje. Widzę, ale to wszystko dla niego znaczy – mówił w studiu były pomocnik Manchesteru United, Darren Fletcher. Wtórował mu były zawodnik Kogutów, Jermaine Jenas. – Po golu krzyczałem, a później mnie zatkało, po prostu straciłem głos. Tottenham potrzebował czegoś takiego, Koguty znalazły się teraz w innym wymiarze. To najlepsza noc w historii tego klubu. Jestem zachwycony, że Pochettino przeżył coś takiego – mówił Brytyjczyk w rozmowie z BBC.

Foto: Craig Mercer / Getty Images

Foto: Chris Brunskill/Fantasista / Getty Images


Mauricio Pochettino i Harry Kane

Foto: Adrian Dennis / AFP


Czytaj więcej…

Pochettino na ustach wszystkich. "Dziękuję futbolowi za te emocje"

Po niesamowitej "remontadzie" Tottenhamu i awansie Kogutów do finału Ligi Mistrzów w centrum zainteresowania mediów znalazł się opiekun Kogutów, Mauricio Pochettino. – Trudno mi mówić. Dziękuję futbolowi za te emocje. Dla mnie piłkarze są …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *