Pocałunek dwóch mężczyzn w TVP. Nareszcie!

Pocałunek dwóch mężczyzn w TVP. Nareszcie!

Przed ogłoszeniem wyników pierwszego półfinału Eurowizji w Tel Awiwie, na scenie zaprezentowała się Dana International, pierwsza transseksualna laureatka Eurowizji.

Pochodząca z Izraela Dana International wygrała Eurowizję 1998 z piosenką „Diva”.

50-letnia obecnie wokalistka na świat przyszła jako Yaron Cohen. Już jako nastolatek odkrył, że jest osobą transseksualną.

W 1993 r. w Londynie Cohen przeszedł operację zmiany płci; oficjalnie zmieniła też imię na Sharon. Wokalistka przyjęła też sceniczny pseudonim Dana International, a debiutancki album „Danna International” szybko pokrył się złotem w Izraelu.

Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie ubrana w czerwoną suknię Dana International zaśpiewała przebój „Just The Way You Are” Bruno Marsa.

„Miłość nie ma religii, nie ma rasy, nie ma ograniczeń. Miłość to miłość. Wszyscy zasługujemy na to, by być kochanym” – powiedziała Dana, a realizatorzy pokazywali pary wszystkich płci i w różnym wieku, które całowały się na sali przed kamerami.

Jeden z prowadzących, Assi Azar przed kamerami opowiedział wówczas swoją historię „wychodzenia z szafy”. „Niesamowite życie” Dany International pomogło mu, a także „milionom ludzi na całym świecie” czuć się komfortowo takim, jakim są naprawdę.

Według łączonych wyników głosowania do finału awansowały następujące kraje (kolejność przypadkowa): Grecja, Białoruś, Serbia, Cypr, Estonia, Czechy, Australia, Islandia, San Marino oraz Słowenia. Reprezentująca Polskę grupa Tulia nie awansowała do finałowego koncertu.


Czytaj więcej…

Eurowizja 2019: Dana International o miłości bez ograniczeń …

Wokalistka przyjęła też sceniczny pseudonim Dana International, a debiutancki album "Danna International" szybko pokrył się złotem w Izraelu. Podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji w Tel Awiwie ubrana w czerwoną suknię Dana International zaśpiewała …

Źródło: Interia

Pocałunek dwóch mężczyzn w TVP. Nareszcie!

Dana International w 1998 roku wygrała Eurowizję jako transseksualistka. Był to przełomowy moment dla konkursu Eurowizji. Ludzie zobaczyli, że na scenie jest miejsce dla każdego. Dana International jeszcze długo przed Conchitą Wurst manifestowała …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *