Po nocy wciąż podnosi się poziom wody w rzece Białej. Może dojść …

Po nocy wciąż podnosi się poziom wody w rzece Białej. Może dojść ...

Wody z miejscowych potoków szybko się podnoszą, a Biała się rozlewa. Najgorsza sytuacja jest w Gminie Ciężkowice – w Pławnej. Stan alarmowy przekroczony jest tam na Białej o prawie metr. Również na Białej w Ciężkowicach stan alarmowy przekroczony o 90 cm.

Fala idzie w stronę Tuchowa, gdzie stan alarmowy przekroczony jest o prawie 90 cm.

Tuchów przygotowuje się na wielką falę – mówi Janusz Górecki z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

– Najgorsza sytuacja jest w gminie Ciężkowice, ponieważ fala powodziowa idzie w stronę Tuchowa, gdzie jest pełna mobilizacja służb. Wczoraj została ewakuowana jedna rodzina w gminie Ciężkowice, bo podtopiony został dom. Jeżeli nie będzie dalszych opadów, to sytuacja może powoli wracać do normy. Jeżeli będzie padać, trzeba się przygotować na najgorsze, czyli na ewakuację. W Tuchowie właśnie odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, służby pracują, zostały wydane zapory przeciwpowodziowe, które będą zabezpieczać te tereny.

Zamknięto też nad ranem drogi powiatowe i gminne. Od 5.30 do odwołania nieprzejezdna jest droga powiatowa Siepietnica – Lubaszowa na odcinku Olszyny Ołpiny.

Zamknięto też drogę Szerzyny Czermna w Szerzynach i w Czermnej na dwóch odcinkach: w Szerzynach koło Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i w centrum wsi Czermna. Podtopiony jest tam Gminny Zakład Gospodarki komunalnej. Zamknięto też drogi w gminie Tuchów i Zakliczyn.

– Od godziny 4.10 została zalana i zamknięta droga powiatowa Tuchów – Ryglice w miejscowości Tuchów, ulica Ryglicka. Urząd Gminy Zakliczyn poinformował, że zablokowana została droga Zdonia – Bieśnik z powodu osuwiska. Uległa zniszczeniu nawierzchnia, Na miejscu pracują i zabezpieczają drogę strażacy ochotnicy.

Gminy odebrały jeszcze dziś 13 tys. worków z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

W miejscowości Golanka stan alarmowy przekroczony jest o prawie 30 cm. Również w Tarnowie obowiązuje stan alarmowy.

W Lubaszowej stan ostrzegawczy przekroczony jest o 67 cm. W Pleśnej o ponad 30 cm.


Czytaj więcej…

Po nocy wciąż podnosi się poziom wody w rzece Białej. Może dojść …

Wody z miejscowych potoków szybko się podnoszą, a Biała się rozlewa. Najgorsza sytuacja jest w Gminie Ciężkowice – w Pławnej. Stan alarmowy przekroczony jest tam na Białej o prawie metr. Również na Białej w Ciężkowicach stan alarmowy …

Źródło: Radio RDN Małopolska

W Tuchowie na Białej wciąż trwa stan alarmowy

Godz. 13.30 stan alarmowy 512 cm, godz. 15.00 538 cm, 17.00 535 cm, 19.00 519 cm, 18.00 511 cm. W Ciężkowicach godz. 8.00 499 cm, godz. 9.00 504 cm (wzrost o 5 cm) – stan alarmowy. Tutaj niektóre domy zostały ewakuowane z powodu podtopienia.

Źródło: Ryglice-okolice.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *