Plan obchodów Święta Pracy. Gdzie iść na obchody 1 maja?

Plan obchodów Święta Pracy. Gdzie iść na obchody 1 maja?

– Uważamy, że bez dobrych płac w sferze budżetowej nie będzie dobrych usług publicznych dla nas wszystkich, a uważamy, że priorytetem odpowiedzialnego rządu jest dbanie o dobre usługi publiczne dla nas wszystkich: o dobrą edukację, o dobrą służbę zdrowia, dobre, sprawnie funkcjonujące sądy – mówił Syska, krytykując jednocześnie rząd PiS za to, że przeznaczając gigantyczne sumy na wielkie transfery pieniężne, zaniedbuje sferę usług publicznych. – Wypłata 13. emerytury nie zapewni polskim emerytkom i emerytom dobrej opieki geriatrycznej, dobrej opieki senioralnej, nie zapewni np. dobrej opieki medycznej – wskazywał.

shutterstock shutterstock

W Warszawie, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, na Placu Grzybowskim odbędzie się również wiec Polskiej Partii Socjalistycznej.

W stolicy 1 maja odbędzie się ponadto – po tym, jak sąd uchylił zakaz wydany w jego sprawie przez warszawski ratusz – Marsz Suwerenności, organizowany przez wystawiającą listy w wyborach do PE koalicję Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Młodzież Wszechpolską w związku z 15. rocznicą wejścia Polski do UE. Wiodące hasło marszu to: „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli”.

Według zapowiedzi organizatorów uczestnicy Marszu Suwerenności przejdą z pl. Zamkowego na ul. Jasną – pod siedzibę przedstawicielstwa Komisji Europejskiej.

Organizacji marszu środowisk narodowych od kilku dni towarzyszą liczne kontrowersje. W piątek stołeczny ratusz wydał zakaz jego przeprowadzenia, argumentując go m.in. zajęciem terenu przez Kancelarię Prezydenta, która na pl. Zamkowym organizuje uroczystości z okazji 3 maja. W związku z tym od 30 kwietnia na placu będą trwały prace przygotowawcze. W niedzielę przewodniczący koła poselskiego Konfederacja Jacek Wilk przekazał na Twitterze, że warszawski sąd uchylił zakaz przeprowadzenia Marszu Suwerenności. Władze Warszawy złożyły zażalenie na to postanowienie, które we wtorek zostało oddalone przez Sąd Apelacyjny. Tym samym manifestacja ostatecznie się odbędzie.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski deklaruje, że jeśli na Marszu Suwerenności pojawią się hasła rasistowskie, ksenofobiczne czy faszystowskie, demonstracja zostanie natychmiast rozwiązana.


Czytaj więcej…

Plan obchodów Święta Pracy. Gdzie iść na obchody 1 maja?

Plan obchodów Święta Pracy. Gdzie iść na obchody Święta Pracy? W środę, 1 maja, w całej Polsce obchodzimy Święto Pracy. W każdym województwie odbędą się różne pochody i imprezy związane ze Świętem Pracy. 1 maja jest dniem ustawowo wolnym …

Źródło: Super Express

Święto Pracy. Uroczystości w kilkudziesięciu miastach

W środę 1 maja wypada Święto Pracy. Uroczyste pochody przejdą ulicami wielu polskich miast. W tym roku w wielu miastach uroczystości połączone będą z 15-leciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej. M.in. SLD organizację uroczystości 1-majowe …

Źródło: PulsHR.pl

Obchody Święta Pracy w Kielcach w dwóch wariantach – modlitwa i …

Lewica będzie maszerować, Solidarność pomodli się w intencji wszystkich pracujących i bezrobotnych oraz ich rodzin. W środę, 1 maja w Kielcach obchody Święta Pracy. Zarząd Regionu Świętokrzyskiego „Solidarności” zaprasza na XIV Pielgrzymkę Świata …

Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *