PKW: wybory rozpoczęły się punktualnie, fala powodziowa nie …

PKW: wybory rozpoczęły się punktualnie, fala powodziowa nie ...

– Wczoraj było bardzo spokojnie, z informacji na godz. 5.30 wynika, że odnotowano sporadyczne przypadki naruszenia przepisów wyborczych – 38 przypadków w skali kraju. Najczęściej były to uszkodzenia, zniszczenia banerów – 18, cztery dotyczyły agitacji wyborczej – poinformował Wiesław Kozielewicz, pełniący obowiązki przewodniczącego PKW.

– Fala powodziowa nie spowodowała perturbacji, nie było potrzeby przenoszenia komisji obwodowych, a takie niebezpieczeństwo istniało – dodał.

Dziś również nie było większych kłopotów. Głosowanie rozpoczęło się punktualnie. Wśród kilku naruszeń przepisów odnotowano sprawę przewodniczącego komisji obwodowej w Olsztynie, który zgłosił się do pracy po spożyciu alkoholu. – Policja podjęła stosowne czynności – informuje PKW.

W gminie Oleszyce doszło do pomyłki, która szybko została naprawiona. Cztery komisje obwodowe błędnie opieczętowały karty do głosowania.

Wiesław Kozielewicz poinformował też, że za granicą wybory przebiegają bez zakłóceń. 

Informacja jest cenna. Dostarczymy Ci ją do rąk własnych. Zapisz się na newsletter Onet Wiadomości!

Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów spośród 866 kandydatów, rozpoczęło się dziś o godz. 7. Do zakończenia głosowania o godz. 21 trwa cisza wyborcza.

Wyborcy idąc do lokalu powinni pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, może to być dowód osobisty lub paszport. Po raz pierwszy PKW dopuściła także potwierdzenie tożsamości poprzez usługę mTożsamość dostępną za pośrednictwem smartfonów w rządowej aplikacji mObywatel.

Do udziału w głosowaniu w Polsce uprawnionych jest 29 mln 994 tys. 623 wyborców; wybory odbędą się w 27 286 obwodach głosowania. Polacy przebywający podczas eurowyborów za granicą zagłosują w jednym z 203 obwodów głosowania utworzonych poza granicami Polski; będą wybierali kandydatów z okręgu warszawskiego (obejmującego Warszawę i okoliczne powiaty).

Państwowa Komisja Wyborcza planuje dziś jeszcze trzy konferencje prasowe. Kolejna zaplanowana jest na godz. 13.30, kiedy podane zostaną dane o frekwencji z godz. 12. Trzecia konferencja ma być o godz. 18.30 – wtedy ma zostać podana frekwencja według stanu na godz. 17. Ostatnia konferencja PKW planowana jest na godz. 22.

Po zakończeniu ciszy wyborczej stacje TVP, TVN i Polsat podadzą szacunkowe wyniki wyborów oparte na badaniu exit poll, czyli na odpowiedziach udzielanych przez wyborców po wyjściu z lokalu wyborczego. Będą to informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, podziale mandatów, frekwencji wyborczej oraz kandydatach, którzy zdobyli mandaty w PE.

W eurowyborach listy we wszystkich 13 okręgach wyborczych zarejestrowało 6 komitetów. Z listą nr 1 w wyborach do PE wystartuje Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy, z nr 2 – Wiosna Roberta Biedronia, nr 3 wylosowała Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni, nr 4 – Prawo i Sprawiedliwość, nr 5 ma Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, a nr 6 – Kukiz’15.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(MW)


Czytaj więcej…

38 naruszeń przepisów wyborczych w sobotę iw nocy

Wszystkie lokale komisji obwodowych zostały otwarte o godzinie 7, nie stwierdzono incydentów z uruchomieniem głosowania w poszczególnych obwodach – poinformował podczas pierwszej niedzielnej konferencji prasowej pełniący obowiązki szefa PKW …

Źródło: TVN24

PKW: wybory rozpoczęły się punktualnie, fala powodziowa nie …

Kolejna zaplanowana jest na godz. 13.30, kiedy podane zostaną dane o frekwencji z godz. 12. Trzecia konferencja ma być o godz. 18.30 – wtedy ma zostać podana frekwencja według stanu na godz. 17. Ostatnia konferencja PKW planowana jest na godz. 22.

Źródło: Onet.pl

PKW: "Wszystkie lokale zostały otwarte o godzinie 7.00. Nie …

Na pierwszym komunikacie Państwowej Komisji Wyborczej obecni byli: z-ca PKW sędzia Wiesław Kozielewicz oraz członkowie PKW sędziowie Wiesław Błuś i Zbigniew Cieślak, a także sekretarz PKW/szef KBW min. Magdalena Pietrzak. print screen/TT.

Źródło: http://tysol.pl/ (Satyra) (komunikaty prasowe)

Polacy wybierają europosłów. PKW: śladowe incydenty

Nie było potrzeby przenoszenia komisji obwodowych do innych miejsc – poinformował podczas konferencji prasowej zastępca zastępca przewodniczącego PKW Wiesław Kozielewicz. Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej poinformowali, …

Źródło: naTemat

PKW o głosowaniu na południu Polski: Sytuacja powodziowa nie …

Sytuacja powodziowa nie spowodowała perturbacji, jeśli chodzi o siedziby komisji obwodowych na południu Polski – poinformował zastępca przewodniczącego PKW Wiesław Kozielewicz. Dodał, że nie było potrzeby przenoszenia lokali wyborczych do …

Źródło: Wprost.pl

PKW: Śladowe przypadki zakłóceń przebiegu wyborów do PE

Kozielewicz poinformował, że sygnały o tym, iż wybory przebiegają bez zakłóceń, docierają do PKW także od wyborców głosujących za granicą. Zaznaczył, że wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce obserwuje grupa 59 przedstawicieli z innych …

Źródło: GazetaPrawna.pl

Wybory do PE. Zastępca przewodniczącego PKW: śladowe …

Wiesław Kozielewicz poinformował ponadto, że sygnały o tym, iż wybory przebiegają bez zakłóceń, docierają do PKW także od wyborców głosujących za granicą. Wybieramy 52 europosłów. O godz. 7 rano w Polsce rozpoczęły się wybory do Parlamentu …

Źródło: PolskieRadio24.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *