PKP PLK inwestuje w poprawę na przejściach przez tory

PKP PLK inwestuje w poprawę na przejściach przez tory

Autor: DM
22-05-2019 09:15 |  aktualizacja: 22-05-2019 09:19

PKP PLK inwestuje w poprawę na przejściach przez tory

Elementem poprawy ma być nowoczesna sygnalizacja świetlna. Na zdjęciu przejazd w Zwierzynku koło Choszczna.

Fot. mat. pras.

Zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 10 przejazdach oraz przejściach przez tory w województwie pomorskim. Nowoczesna sygnalizacja pojawi się m.in. na skrzyżowaniach dróg i linii kolejowych w Jastarni, Władysławowie i dojściach na plaże Półwyspu Helskiego.

Na przejazdach drogowo-kolejowych nowe sygnalizatory świetlne i dźwiękowe ostrzegą kierowców przed zbliżającym się pociągiem, a widoczność poprawi energooszczędne oświetlenie LED. Tak będzie na linii Tczew – Kostrzyn (nr 203): w Zwierzynku (powiat tczewski), Starogardzie Gdańskim (ul. Leśna), Klawkowie (ul. Leśna; powiat chojnicki), na linii Działdowo – Chojnice (nr 208) w Pawłowie (ul. Lichnowska; powiat chojnicki) oraz na linii Reda – Hel (nr 213) w powiecie puckim – w Błądzikowie (ul. Chabrowa), Łebczu (ul. Swarzewska) i Władysławowie (osiedle Sosnowo).

W Jastarni PLK zwiększa poziom zabezpieczeń dla mieszkańców i

turystów

korzystających z dojścia na plażę. Wykonawca zainstaluje sygnalizację, rogatki oraz monitoring (przejazd w kierunku wejścia na plażę nr 41). Podobnie będzie na Półwyspie Helskim. Przejścia przez tory zostaną na nowo wygrodzone, otrzymają rogatki oraz kamery w Chałupach (w kierunku wejścia na plażę nr 8) oraz w Kuźnicy (w kierunku wejścia na plażę nr 36).

Kwota 12 mln zł netto pochodzi z projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach 

linii kolejowych

z drogami – Etap I – część przejazdowa”. W całej Polsce zmodernizowanych zostanie ponad 180 przejazdów kolejowo-drogowych za 250 mln zł netto, z czego 194 mln zł stanowi dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie programu „przejazdowego” na Pomorzu przewidziane jest na kwiecień 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • XI Europejski Kongres Gospodarczy

  13-15 maja 2019, Katowice • Spodek + Międzynarodowe Centrum Kongresowe

 • @EECKatowice
 • @EECKatowice – (RT) @ElzbieciakTomek
 • @EECKatowice – (RT) @AgencjaISB
 • @EECKatowice – (RT) @AmChamPoland
 • @EECKatowice – (RT) @PwCPolska
 • wyborcza.pl/Jutronauci/7,1…
  Podczas warsztatów dla startupów, zorganizowanych podczas European Start-up Days w Katowicach, młodzi przedsiębiorcy mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich kwestie dotyczące funkcjonowania firm.
  @esd @EECKatowice @ChipEspinoza

  @EECKatowice – (RT) @Tomasz_Czoik

 • Na temat znaczenia #LOT – u w kontekście budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego #CPK rozmawialiśmy z Rafałem Milczarskim, prezesem PLL LOT podczas @EECKatowice który odbył się w Katowicach 13-15 maja br. youtube.com/watch?v=FAUtUC…

  @EECKatowice – (RT) @AgencjaISB

 • @EECKatowice – (RT) @AgencjaISB
 • @EECKatowice – (RT) @BiuroPrasoweKce
 • @EECKatowice – (RT) @PIITPolska


Czytaj więcej…

PKP PLK inwestuje w poprawę na przejściach przez tory

W Jastarni PLK zwiększa poziom zabezpieczeń dla mieszkańców i turystów korzystających z dojścia na plażę. Wykonawca zainstaluje sygnalizację, rogatki oraz monitoring (przejazd w kierunku wejścia na plażę nr 41). Podobnie będzie na Półwyspie Helskim …

Źródło: WNP.PL

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *