Pisarz Jacek Dehnel dokonał apostazji. Powodów jest kilka

Olejnik strofuje Kosiniaka-Kamysza: To klęska, to porażka. PiS ...

Pisarz Jacek Dehnel dokonał apostazji. Powodów jest kilka

Ukrywanie molestowania, agresja wobec środowiska LGBT czy zaangażowanie w politykę PiS – to powody, dla których Jacek Dehnel dokonał apostazji. Wcześniej, mimo że nie czuł się członkiem Kościoła, przynależność do niego mu nie przeszkadzała. Aż do teraz.GłosujGłosuj


Podziel się

OpinieJacek Dehnel opisał procedurę wyjścia w Kościoła na Facebooku (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Należał do Kościoła katolickiego. Mimo, że nie uważał się za jego członka, przynależność na papierze mu nie przeszkadzała. „Przez całe lata uważałem apostazję za kompletnie zbędną” – napisał na Facebooku pisarz Jacek Dehnel. Dodał, że „czasem zmienia się poglądy” i w nim coś „nie pękło może, ale się przesunęło”.

Dokonał apostazji i wyliczył powody, dla których się na nią zdecydował: „rosnąca agresja kościoła katolickiego wobec społeczności LGBT, publiczne wspieranie nacjonalizmu, zaangażowanie w politykę po stronie partii rządzącej, organizowanie propagandowych kampanii kłamstw i oszczerstw, przede wszystkim zaś obrzydliwy, powszechny i systemowy proceder ukrywania gwałtów i molestowania dzieci przez funkcjonariuszy kościoła (w tym biskupów diecezji mojego chrztu i mojego zamieszkania, Głódzia i Nycza)”

To wszystko, jak podkreślił Dehnel, sprawiło, że „jego sumienie nakazało mu odciąć jakiekolwiek więzy, łączące go z instytucją, nawet takie, które osobiście uważa za urojone”.

Zaznaczył też, że było to dla niego „zaskakująco miłe i bezproblemowe doświadczenie”.

Zobacz także: Sikorski: oczywiście jestem rozczarowany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości


Czytaj więcej…

Jacek Dehnel dokonał aktu apostazji. Mówi „o rosnącej agresji …

a potem zamiast wydać kwitek oświadczały „Będę się modlić za twoją duszę”, o paniach, którym na słowo „apostazja” wychodziły na szyję czerwone plamy z nerwów – było to naprawdę doświadczenie bezproblemowe i gdyby nie termin dyżurów, …

Źródło: Wprost.pl

Pisarz Jacek Dehnel dokonał apostazji. Powodów jest kilka

Ukrywanie molestowania, agresja wobec środowiska LGBT czy zaangażowanie w politykę PiS – to powody, dla których Jacek Dehnel dokonał apostazji. Wcześniej, mimo że nie czuł się członkiem Kościoła, przynależność do niego mu nie przeszkadzała.

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *