Piotr Żyła: pomyślałem o telemarku, ale za późno

Piotr Żyła: pomyślałem o telemarku, ale za późno

Polacy od początku budowali coraz większą przewagę nad rywalami. Ostatni skok Piotra Żyły nie był jednak do końca udany. Polak poleciał wprawdzie ponad 240 metrów, ale podparł swoją próbę.

– Planu nigdy nie ma. Skok był fajny, udało mi się odpłynąć. Pomyślałem o telemarku, ale za późno i wylądowałem na plecach – stwierdził Żyła w rozmowie z TVP Sport.

W sobotnim konkursie świetnie spisał się też Dawid Kubacki. – Postaraliśmy się wcześniej, żeby mieć zapas. Możemy być zadowoleni z roboty, którą wykonaliśmy na skoczni – powiedział.

Po zawodach skoczków czeka świętowanie, w czasie którego będą mogli spróbować potraw z różnych państw. Piotr Żyła skomentował to w swoim stylu. Na pytanie dziennikarza „możecie sobie pozwolić na karkóweczkę?” odpowiedział: „ja dziś nie mogę, bo nie wylądowałem”.

Ostatni konkurs tego sezonu odbędzie się w niedzielę. 

Za: TVP Sport


Czytaj więcej…

Piotr Żyła: pomyślałem o telemarku, ale za późno

Skok był fajny, udało mi się odpłynąć. Pomyślałem o telemarku, ale za późno i wylądowałem na plecach – stwierdził Żyła w rozmowie z TVP Sport. W sobotnim konkursie świetnie spisał się też Dawid Kubacki. – Postaraliśmy się wcześniej, żeby mieć zapas.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *