Piotr Żyła: kiedy pomyślałem o telemarku, to już byłem na plecach

Żyła uzyskał czwarty wynik z grona wszystkich zawodników. W serii finałowej pofrunął 242,5 metra, ale podparł skok. Przyznał jednak, że nie bolą go plecy, bo to właśnie nimi uderzył o ziemię.

W serii próbnej Żyła miał jednak sporo problemów zaraz po wyjściu z progu. Mocno machał rękami, żeby nie upaść, a i tak pofrunął bardzo daleko.

– Nie byłem jeszcze odpowiednio przygotowany do tego skoku, bo było jeszcze dosyć wcześnie. Było za dużo emocji, a nie byłem jeszcze dobrze rozbudzony. Potrzebowałem się przygotować dobrze do tych skoków, a przed serią próbną nie było zbyt wiele czasu. Nie zdążyłem odciąć się od rzeczywistości – tłumaczył Żyła, który dodał: – Tam w powietrzu nie było czasu na strach. Ten skok był jednak taki trochę na przebudzenie. Od razu pojawiła się adrenalina. Pomachałem trochę rękami i dzięki temu lepiej je rozgrzałem.

Wiślanin przyznał, że pierwszy skok w konkursie też nie był – jak to ocenił – z „jego repertuaru”. W drugim jednak pofrunął naprawdę daleko.

– Trochę za późno skoncentrowałem się na lądowaniu. Kiedy pomyślałem o tym, że mam wykonać telemark, to już byłem na plecach – opowiadał Żyła.

Zapytany o to, czy powalczy jeszcze o Małą Kryształową Kulę, odparł: – Szczerze mówiąc, jak będę za bardzo o niej myślał, to wtedy nie mam szans. Na niedzielę mam inne cele i plany. Na razie jednak mam zamiar pójść do Amerykanów. Mam nadzieję, że mają burgery i pewnie go zjem.

Tym samym nawiązał do corocznego spotkania wszystkich drużyn przy tradycyjnej kuchni z każdego z krajów.

Z Planicy – Tomasz Kalemba, Onet Sport


Czytaj więcej…

Piotr Żyła: kiedy pomyślałem o telemarku, to już byłem na plecach

Piotr Żyła, który imponował na początku sezonu, znowu wrócił do dobrego skakania. Wiślanin imponuje w Planicy. W klasyfikacji Planica7 zajmuje czwarte miejsce. Wciąż jest też w grze w walce o Puchar Świata w lotach. W sobotę był najmocniejszym …

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *