PILNE: W poniedziałek przez Polskę przejdą niszczące burze …

PILNE: W poniedziałek przez Polskę przejdą niszczące burze ...

Początek nowego tygodnia zapowiada się z wysokimi temperaturami. Synoptycy ostrzegają jednak przed burzami, które tego dnia pojawią się w całej Polsce.

Najniższa temperatura w poniedziałek prognozowana jest dla Gdańska, gdzie będzie maksymalnie około 20 stopni. Najwyższe wartości pokażą z kolei termometry w Zielonej Górze – tam meteorolodzy zapowiadają aż 26 stopni. Jeden stopień mniej przewidywany jest w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i lubelskim. W pozostałych regionach temperatura będzie się wahać od 23 do 24 stopni.

Pogoda na dziś - poniedziałek 20 maja.Pogoda na dziś – poniedziałek 20 maja. gazeta.pl

W dzień zachmurzenie małe, zwiększające się do dużego w pasie od Pomorza przez Kujawy, Mazowsze, Małopolskę i Podkarpacie. Pierwsze opady deszczu pojawią się w godzinach porannych na południu Polski, a zwłaszcza w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Po południu i wieczorem w całym kraju prognozowane są burze. Wiatr na ogół umiarkowany. Silniejsze porywy wiatru, dochodzące w trakcie burz do 60 km/h zapowiadane są tylko dla północno-wschodnich regionów.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl


Czytaj więcej…

Pogoda na dziś – poniedziałek 20 maja. W całym kraju temperatury …

Pierwsze opady deszczu pojawią się w godzinach porannych na południu Polski, a zwłaszcza w województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i opolskim. Po południu i wieczorem w całym kraju prognozowane są burze. Wiatr na ogół umiarkowany.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

PILNE: W poniedziałek przez Polskę przejdą niszczące burze

Dzisiaj pogodę w Polsce kształtuje niż z pogranicza-niemiecko-czeskiego. Zamknięty izobarą 1002 hPa. Przemieszczać ma się on z niewielką prędkością na północny-wschód. Z południowego-wschodu i południa napływać ma w dalszym ciągu bardzo …

Źródło: Fani Pogody

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *