Pełnia superksiężyca – największy i najjaśniejszy księżyc w tym roku …

Pełnia superksiężyca - największy i najjaśniejszy księżyc w tym roku ...

Pełnia Superksiężyca luty 2019. Jak oglądać największy …

Superksiężyc 2019. We wtorek 19 lutego na niebie niezwykłe zjawisko! Największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca w całym roku! Właśnie tego dnia Księżyc znajdzie się najbliżej Ziemi. Jak oglądać pełnię Superksiężyca? Warto zobaczyć ten niezwykły …

Źródło: Gazeta Pomorska

Pełnia superksiężyca – największy i najjaśniejszy księżyc w tym roku …

Chociaż będzie nam się wydawało, że widzimy tarczę Księżyca w całej okazałości przez dłuższy czas, tak naprawdę w pełni będzie przez chwilę, gdy znajdzie się dokładnie naprzeciwko Słońca. W Polsce ten moment nastąpi we wtorek, 19 lutego, o godz.

Źródło: Express Bydgoski

Superksiężyc 2019. We wtorek Księżyc będzie najbliżej Ziemi!

Pełnia Księżyca wypadnie w tym miesiącu 19 lutego o godz. 16.53. Tego samego dnia, ale nieco wcześniej (o godz. 10.00) Księżyc znajdzie się w tzw. perygeum, będzie więc w najmniejszej odległości od Ziemi. We wtorek 19 lutego będzie to ok. 356 761 km.

Źródło: Radio Eska

Największa i najjaśniejsza pełnia Księżyca w 2019 r. już we wtorek

We wtorek, 19 lutego, na niebie będzie można podziwiać pełnię księżyca, która będzie jednocześnie największą i najjaśniejszą w 2019 roku. Lutowa pełnia nosi nazwę Snow Moon (śnieżny Księżyc).

Źródło: TVP Info

Superksiężyc: oglądaj już DZIŚ! Oglądaj super pełnią księżyca …

Superksiężyc dał o sobie znać już w nocy z poniedziałku na wtorek. Jednak największy i najjaśniejszy superksiężyc możemy zobaczyć już dziś i to wcale nie w nocy. Superksiężyc na niebie pojawi się już we wtorkowe popołudnie. Nie przegap tej …

Źródło: Tygodnik Ostrołęcki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *