Paweł Rabiej i Michał Cessanis podjęli zdecydowane kroki w walce …

"To jest być albo nie być polskiego Kościoła". Hołownia ostro ...

Kilka dni temu Paweł Rabiej udzielił wywiadu, w którym skomentował umożliwienie adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Po publikacji wypowiedzi przez wiceprezydenta Warszawy w sieci pojawiło się wiele hejterskich komentarzy. W wielu z nich wprost życzono śmierci zarówno jemu, jak i jego życiowemu partnerowi.

Michał Cessanis złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez internautów. O wszystkim poinformował na swoim Facebooku, udostępniając treść doniesienia.

Zawiadamiam o groźbach karalnych pozbawienia mnie oraz mojego partnera życia, zamieszczonych w Internecie na Facebooku na profilu Pabianice.tv” – czytamy.

Foto: Facebook/michalces


Michał Cessanis na Facebooku

W rozmowie z Plejadą dziennikarz wyjaśnił powody złożenia zawiadomienia do warszawskiej prokuratury. Jak podkreślił, nie zamierza milczeć w sprawie gróźb, którymi obrzucili go homofobiczni internauci.

– Nie pozwolę, żeby w państwie prawa, państwie, które to my utrzymujemy, bezkarnie ktoś nam groził. Nie pozwolę, by ktoś nas obrażał. To oburzające! – mówi nam Michał Cessanis.

Decyzja partnera Pawła Rabieja spotkała się z ogromnym wsparciem ze strony jego znajomych. W komentarzach wyrazili wsparcie parze.

„Powodzenia!”, „Mam nadzieję, że prokuratura i sądy staną na wysokości zadania„, „Dobrze wiesz, że w taki sposób ludzie kryją swoje kompleksy”, „Popieram i wspieram” – czytamy na facebookowym profilu dziennikarza.

Wierzymy, że wszystko zakończy się pomyślnie dla Pawła Rabieja i Michała Cessanisa, a internauci zostaną właściwie ukarani. Będziemy informować Was o rozwoju sprawy.

Michał Cessanis jest podróżnikiem i dziennikarzem. Popularność przyniosło mu występowanie w telewizyjnych śniadaniówkach w charakterze eksperta. W 2018 roku głośno było o jego nagłego odsunięcia od goszczenia w „Pytaniu na śniadanie” emitowanym w TVP. Telewizja Polska z dnia na dzień podziękowała mu za współpracę. Jak wyjaśnił, „nieoficjalnie chodzi o moje życie prywatne, a dokładnie o to, że jestem gejem”.

Michał Cessanis jest zadeklarowanym gejem. Jego życiowym partnerem jest Paweł Rabiej, polityk i obecny zastępca prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Po „wyrzuceniu” dziennikarza z „Pytania na śniadanie” panowie gościli m.in. w programie „Skandaliści”, w którym opowiedzieli o incydencie, a także o swym życiu prywatnym oraz związku. Obaj chętnie wypowiadają się na temat zalegalizowania związków partnerskich oraz małżeństw jednopłciowych, a także umożliwieniu parom homoseksualnym adopcji dzieci.

Absolutnie nie żałuję coming-outu! Uważam, że zrobiłem bardzo dobrze i nie żałuję żadnego słowa, ani żadnego gestu” – tak odpowiedział na pytanie „Gali”, czy żałuje publicznego ujawnienia się jako gej.

Zobacz też:


Czytaj więcej…

Paweł Rabiej i Michał Cessanis podjęli zdecydowane kroki w walce …

Paweł Rabiej i jego życiowy partner Michał Cessanis padli ofiarą obrzydliwego ataku ze strony homofobów. W sieci pojawiły się komentarze, w których hejterzy życzyli im śmierci. – Nie pozwolę, by ktoś nas obrażał! – mówi w rozmowie z Plejadą Cessanis, …

Źródło: Plejada.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *