Patryk Jaki zapowiedział walkę z trollami. Wymienia "Sok z buraka"

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Godziny otwarcia lokali ...

O profilach pokroju Soku z Buraka Patryk Jaki mówił w poniedziałek w „O co chodzi” w TVP Info. Prowadząca program Magdalena Ogórek oceniła, że w kampanii przedwyborczej zmobilizowały się media krytyczne wobec obozu rządzącego. – W TVN-ie wszystkie ręce na pokład, na Czerskiej (tam mieści się siedziba Agory, wydawcy m.in. „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl – przyp.) wszystkie ręce na pokład. Do tego nie bez przyczyny film Sekielskiego – ważny – wchodzi niespełna dwa tygodnie przed wyborami, dwie książki o premierze Morawieckim – wyliczyła.

– III RP dalej ma potężną przewagę w mediach plus nowe przewagi w mediach społecznościowych – instytucjonalne, uważam, że nieuczciwe – skomentował to Jaki. Zgodził się z sugestią dziennikarki TVP Info, że działają tam „farmy trolli, które są uruchamiane i opłacane z jakichś pieniędzy”.

– To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Prokuratura się za to naprawdę weźmie. Jak też sobie obiecałem, że teraz po kampanii naprawdę weźmiemy się za takie rzeczy jak Sok z Buraka – zapowiedział Patryk Jaki. – To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają, wiedzą, że to haniebne łamanie prawa. Dlatego teraz to się skończy. Ja chwilę odpocznę i się naprawdę tym zajmę – dodał.

Zasugerował, że osoby prowadzące takie profile nie powinny być anonimowe. – Trzeba też pokazać twarze tych ludzi, którzy odpowiadają za Facebooka. Oni to akceptują, z uśmiechem… – zaznaczył.

Poseł PO odcina się od fanpage’y, na których był promowany

Z zeszłym tygodniu Wirtualna Polska opisała, że na Facebooku działa kilkanaście popularnych fanpage’y, które wspierają Platformę Obywatelską, a mocno krytykują obóz rządzący. Najpopularniejszym z nich jest Sok z Buraka mający ponad 770 tys. użytkowników, a inne to m.in. Nie lubię PiS-u, PiS na Księżyc, Mam dość PiS-u, Racjonalna Polska, Nie oglądam TVPiS, mygorszysort.pl, Solidarni z Lechem, Solidarni z Donaldem Tuskiem.

Oficjalnie nie mają ze sobą nic wspólnego, natomiast na wszystkich – oprócz wpisów mocno krytykujących władzę – publikowane są podobne grafiki promujące Platformę Obywatelską. Przed wyborami do europarlamentu poprzez identyczne grafiki zachęcano do głosowania na Andrzeja Halickiego startującego z drugiego miejsca na liście Koalicji Europejskiej w Warszawie, natomiast w ogóle nie promowano kandydującego w tym okręgu z pierwszego miejsca tej listy Włodzimierza Cimoszewicza (wcześniej przez wiele lat związanego z SLD).

Halicki zapewnił, że nie ma nic wspólnego z tymi fanpage’ami. Natomiast współautor profilu Racjonalna Polska stwierdził, że nie działa w porozumieniu z żadną partią. – Faktem jest jednak, że publikujemy treści tworzone także przez partie Koalicji Europejskiej, a wynika to zwyczajnie z poglądów naszych redaktorów – zaznaczył.

Dziennikarze Wirtualnej Polski w połowie marca skierowali do Platformy Obywatelskiej pytania (w formie wniosku o udostępnienia informacji publicznej), z którymi profilami i grupami dyskusyjnymi w social media współpracuje partia oraz ile wydała na te aktywności. Mimo że taki wniosek należy rozpatrzyć w ciągu 14 dni, PO odpowiedziała dopiero 8 maja, prosząc o doprecyzowanie pytań.

Natomiast w zeszły czwartek, już po publikacji artykułu na ten temat, partia przekazała portalowi, że na działania w social media od maja ub.r. do końca maja br. wydała 484,8 tys. zł. Zaznaczyła, że wszystkie umowy zewnętrzne w tym zakresie zawarła z osobami fizycznymi, więc nie może udostępnić tych dokumentów.

Patryk Jaki wybrany do europarlamentu

Patryk Jaki jest posłem od 2011 roku, w listopadzie 2015 roku objął funkcję wiceministra sprawiedliwości (odpowiada m.in. za służbę więzienną), a w maju 2017 roku został przewodniczącym utworzonej wtedy sejmowej komisji ds. nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

W ub.r. Jaki bez powodzenia kandydował na prezydenta Warszawy, przegrał z Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze.

Natomiast w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w minioną niedzielę, Jaki startował w okręgu obejmującym województwo małopolskie i świętokrzyskie. Był na drugim miejscu na liście PiS, dostał 258,4 tys. głosów, uzyskując mandat europosła.

Patryk Jaki nie informował o zamiarach rezygnacji ze zdobytego właśnie mandatu, co oznacza, że w najbliższym czasie będzie musiał odejść z polskiego Sejmu i funkcji wiceministra sprawiedliwości.


Czytaj więcej…

Kto stoi za Sokiem z Buraka? Zagotowało się w nim, gdy PiS …

Takie, jak doniesienia tygodnika "Do Rzeczy", jakoby stała za nim jedna z partii opozycyjnych i jej think tank. Według tych informacji, szef agencji oraz jego pracownicy nadzorowali powstawanie "Soku z Buraka" – wszystko w biurowcu, gdzie partia oraz jej …

Źródło: naTemat

Patryk Jaki zapowiedział walkę z trollami. Wymienia "Sok z buraka"

Wezmę się za takie rzeczy jak "Sok z Buraka". To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają, wiedzą, że to jest haniebne łamanie prawa. Dlatego to się teraz skończy, ja chwilę odpocznę i się tym zajmę – zapowiedział. "Sok z …

Źródło: Rzeczpospolita

Jaki: prokuratura weźmie się za Sok z Buraka, to nielegalne …

Ustępujący wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki stwierdził, że prokuratura „naprawdę się weźmie” za profile w mediach społecznościowych takie jak Sok z Buraka. – To jest nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Trzeba też pokazać twarze tych …

Źródło: wirtualnemedia.pl

Patryk Jaki weźmie się za Sok z Buraka. "To nielegalne finansowanie"

Jak też sobie obiecałem, że teraz po kampanii naprawdę weźmiemy się za takie rzeczy jak Sok z Buraka – powiedział Jaki w rozmowie z Magdaleną Ogórek na antenie TVP Info. – To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają …

Źródło: Wirtualna Polska

Jaki zapowiada walkę z "Sokiem z Buraka"

Jak też sobie obiecałem, że teraz po kampanii naprawdę weźmiemy się za takie rzeczy jak Sok z Buraka. To jest instytucjonalnie akceptowane, mimo że ludzie, którzy za to odpowiadają, wiedzą, że to haniebne łamanie prawa. Dlatego teraz to się skończy.

Źródło: Do Rzeczy

Będzie kara za fake newsy? Ważna zapowiedź Jakiego: Po …

Jaki był gościem programu Magdaleny Ogórek, która padła ostatnio ofiarą jednego z profili na Facebooku, który upublicznił fałszywą grafikę na jej temat. Wiceminister sprawiedliwości ogłosił, że prokuratura zajmie się sprawą tzw. Soku z Buraka.

Źródło: wPolityce.pl

„Weźmiemy się za Sok z Buraka”. Jaki wypowiada wojnę …

Wiceminister sprawiedliwości, który po niedzielnych wyborach już jedną nogą jest w Parlamencie Europejskim, zapowiedział, że prokuratura musi „zabrać się” za facebookowe profile prowadzące antyrządowe strony, takie jak np. Sok z Buraka. „To farmy trolli …

Źródło: Sputnik Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *