Złożyłem [doniesienie do prokuratury na „Sok z buraka”]. Już jakiś czas temu. Teraz szykuję kolejne działania, które są absolutnie konieczne. Chcę powiedzieć, że każdy, kto oglądał „Sok z buraka” wie, że codziennie jest tam nieprawdopodobna ilość fejków, kłamstw, manipulacji – stwierdził Patryk Jaki w RMF FM.

Mam wrażenie, że wiele osób o tym nie wie, że to jest po prostu manipulacja. Dodatkowo powstają podobne konta, które mogą prowadzić te same osoby, które były w sposób lewy finansowane podczas kampanii np. samorządowej – mówił dalej. – Wiem, że było lewe finansowanie, a kto, to ma ustalić prokuratura. Dlatego, że były linki oznaczone, jako sponsorowane. czyli ktoś płacił za tę reklamę, a podczas kampanii wyborczej trzeba to rejestrować. I to nie było rejestrowane – podkreślił.

„Przygotowuję również działania cywilne i to takie, które będą bolały dla ludzi którzy prowadzą tego typu fejki. Jeszcze raz chcę powiedzieć – najwyższy czas skończyć z fejkową polityką w Polsce. Codziennie pojawiają się tam nieprawdziwe informacje, w które ludzie wierzą i najwyższy czas z tym skończyć. Przy okazji – korzystając z tego, że jestem w tym studiu – każdy kto obserwuje ten profil i podaje dalej te informacje – niech się zastanowi”