Parada Smoków – Kraków 2019: PROGRAM. Kiedy i gdzie się …

Pistolet ma uchwyt umożliwiający strzelanie z ręki na bliskie ...

Parada Smoków w Krakowie 2019 – kiedy odbędzie się coroczne wydarzenie? Gdzie będzie mieć miejsce? Jakie atrakcje przygotowano na uczestników imprezy w tym roku? Co warto wiedzieć? Przedstawiamy program Parady Smoków w Krakowie 2019, trasę i sprawdzamy najważniejsze informacje.

Długo wyczekiwana Parada Smoków w Krakowie 2019 odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, a dokładniej 1-2 czerwca (sobota-niedziela). Będzie to już 19. edycja wydarzenia. Tym razem za inspirację dla smoczych postaci, które biorą udział w Paradzie, posłuży powieść Juliusza Verne’a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata".

Dzień Dziecka 2019 – kiedy jest w Polsce i na świecie i jaka jest historia święta?

ZagłosujBrałeś/aś kiedyś udział w Paradzie Smoków?

Parada Smoków w Krakowie organizowana jest od 2000 roku. "Smocza impreza" już na stałe wpisała się w kulturową mapę Krakowa. Wydarzenie przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale i tysiące miłośników smoków z całej Polski i świata. To doskonała rozrywka zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych.

Program Parady Smoków w Krakowie 2019 został ogłoszony i można go znaleźć poniżej.

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie

  • 1 czerwca (sobota), godz. 10:00 – 21:30
  • 2 czerwca (niedziela), godz. 10:00 – 19:00

Parada Smoków

  • 2 czerwca (niedziela), godz. 12:15 – 15:00, trasa: Planty (od strony ul. Gertrudy) – ul. Grodzka – Rynek Główny

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle 

  • 1 czerwca (sobota), godz. 22:00, Zakole Wisły pod Wawelem

Dzień Dziecka – ŻYCZENIA: śmieszne, krótkie i rymowane wierszyki [1.06]

Podczas dwudniowego święta, na uczestników imprezy czeka wiele atrakcji. 1 i 2 czerwca odbywać się będzie Smoczy Piknik Rodzinny. W programie m.in. konkursy, występy, gry i zabawy dla najmłodszych. Z kolei wieczorem w sobotę będzie mieć miejsce Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Będzie można oglądać olbrzymie pływające oraz unoszące się w powietrzu smoki, a wszystko to przy nastrojowej muzyce i sztucznych ogniach.

W niedzielę natomiast o 12:15 wyruszy Parada Smoków w Krakowie 2019. Uczestnicy będą animować wykonane przez siebie smoki, które wezmą udział w konkursie o tytuł Najpiękniejszego. Wielka Parada wystartuje z parku miejskiego Planty i przejdzie ulicami Krakowa, docierając do Rynku Głównego.

RadioZET.pl/JW


Czytaj więcej…

Kraków: Wielka Parada Smoków 2019 i widowisko na Wiśle: tak …

W sobotę i niedzielę odbędzie się 19. Wielka Parada Smoków. W związku ze spodziewaną zwiększoną frekwencją pasażerską zostaną wprowadzone wzmocnienia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Sprawdź szczegóły na ESKA INFO!

Źródło: Radio Eska

Parada SmokówKraków 2019: PROGRAM. Kiedy i gdzie się …

Parada Smoków w Krakowie 2019 tradycyjnie odbędzie się na początku czerwca. W tym roku przypada już 19. edycja wydarzenia. Nadchodząca impreza to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. Poniżej przedstawiamy …

Źródło: Radio ZET

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *