Pani od wierszyków. W Raciborzu trwa Tydzień Czytania Dzieciom

Pięć goli! Polska rozgromiła w bardzo ważnym meczu MŚ U-20

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak zawsze w akcję włączyła się Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, która przygotowała dla przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkół podstawowych szereg spotkań z zaproszonymi gośćmi.

„W kraju Patataju”, „Tadek Niejadek”, „Smok ze smoczej jamy”, „Dziurki w serze”, „Gdyby tygrysy jadły irysy”, „Kurcze blade”, „Gdzie jest słońce” czy „Lody na patyku”. Wiersze Wandy Chotomskiej bawią pokolenia! Z okazji 90. rocznicy urodzin pisarki, raciborska biblioteka postanowiła dedykować Tydzień Czytania właśnie twórczości „pani od wierszyków”. Oprócz głośnego czytania wierszy, spotkania były także okazją do bliższego poznania zaproszonych gości, którym dzieci chętnie zadawały pytania.

Nie zabrakło miłych, dodatkowych atrakcji. W Markowicach uczniowie ćwiczyli tzw. łamańce językowe, w Brzeziu jeden z uczestników przeczytał opowiadanie „Wesołe słoniątko” wykorzystując teatrzyk obrazkowy Kamishibai a spotkanie zakończyło się wspólną zabawą rodziców z dziećmi oraz słodkim upominkiem. Z kolei na Kasprowicza podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących kolorowali i ozdabiali motyle.

– Przed nami jeszcze kilka spotkań w ramach Tygodnia Czytania, odwiedziny pisarza Wojciecha Widłaka oraz bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie, czyli akcja „Jak nie czytam, jak czytam” – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Autor:

Biblioteka Racibórz ,

redakcja@naszraciborz.pl


Czytaj więcej…

Pani od wierszyków. W Raciborzu trwa Tydzień Czytania Dzieciom

W Ocicach wiceprezydent Michał Fita, na Ostrogu policjanci i członkinie Klubu Przyjaciół Biblioteki, na Kasprowicza dyrektor szkoły Agata Tańska, na Żorskiej nauczycielka Danuta Skóra, w Markowicach radna Justyna Henek-Wypior, a na Brzeziu rodzice.

Źródło: Nasz Racibórz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *