PAIH: Dziś w Baku Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan z …

Wybory do europarlamentu 2019. Korwin-Mikke o wynikach ...

ZBH Baku zostało zarejestrowane na początku lipca 2018 roku. Od tamtej pory zorganizowało pięć misji gospodarczych, okrągły stół Polska-Azerbejdżan w Warszawie, jego eksperci brali udział w dwóch największych targach w Azerbejdżanie: z sektora budowlanego i telekomunikacyjnego.

Jak wyjaśnia kierowniczka ZBH Baku Elnara Mammadova, Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan to oprócz spotkań na wysokim szczeblu szereg rozmów B2B z udziałem polskich i azerbejdżańskich przedsiębiorców. „Wierzymy, że to wydarzenie przyczyni się do rozwoju stosunków gospodarczych pomiędzy Polską a Azerbejdżanem” – powiedziała Mammadova w rozmowie z ISBnews.

Podkreśliła, że największy potencjał na pomyślną ekspansję do Azerbejdżanu mają przedsiębiorstwa z takich sektorów jak: farmaceutyczny, sprzętu medycznego, rolno-spożywczy, maszyn rolniczych, kosmetyczny, budowlany i transportowy. W związku z tym PAIH zorganizowała misję gospodarczą, do której zaproszenie przyjęło 12 firm reprezentujących te branże.

Szefowa ZBH Baku dodała, że większość polskich firm, które do tej pory się zgłosiło do jej biura poszukuje dystrybutorów i partnerów po stronie azerbejdżańskiej oraz informacji o rynku i targach w Azerbejdżanie.

„To pokazuje, jak ogromne jest zainteresowanie biznesem na linii Warszawa-Baku. Zapytania od polskich firm otrzymujemy codziennie. Ciekawym faktem jest to, że coraz częściej zwracają się do naszego biura również firmy azerbejdżańskie z prośbą o pomoc w znalezieniu kontrahentów z Polski. ZBH stwarza możliwość polskim i azerbejdżańskim firmom na bezpośredni kontakt z producentami” – podkreśliła.

Podczas Forum PAIH podpisze porozumienia o współpracy z trzema azerbejdżańskimi instytucjami otoczenia biznesu i trzema firmami, m.in. z sektora e-commerce i IT.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo

Źródło:

ISBnews

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz


Czytaj więcej…

PAIH: Dziś w Baku Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan z …

ZBH Baku zostało zarejestrowane na początku lipca 2018 roku. Od tamtej pory zorganizowało pięć misji gospodarczych, okrągły stół Polska-Azerbejdżan w Warszawie, jego eksperci brali udział w dwóch największych targach w Azerbejdżanie: z sektora …

Źródło: Money.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *