PAIH: Dziś w Baku Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan z …

Czyją następczynią ma szansę zostać Iga Świątek? [MILIONERZY ...

„Największy potencjał widzimy w sektorze farmaceutycznym. W Azerbejdżanie jest wielki popyt na produkty oraz inwestycje farmaceutyczne. Jak podaje Państwowy Komitet Statystyczny Republiki Azerbejdżanu, tylko w styczniu 2019 roku importowano do Azerbejdżanu 955,3 ton produktów farmaceutycznych o wartości 18,5 mln USD. Ogólnie w 2018 roku do Azerbejdżanu importowano 16,9 tys. ton produktów farmaceutycznych o wartości 290 mln USD” – powiedziała Mammadova w rozmowie z ISBnews.

We wrześniu 2016 r. został założony Park Przemysłowy Pirallahi w celu zwiększenia atrakcyjności przemysłu farmaceutycznego.

„Obecnie w Parku powstają trzy zakłady farmaceutyczne. Jeden zakład już został uruchomiony, a nadal jest możliwość zainwestowania przez polskich przedsiębiorców w pozostałe dwa” – wskazała.

Jeden z zakładów przewiduje produkcję leków do leczenia zakażeń HIV, leków stosowanych w leczeniu chorób układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego, układu mięśniowo-szkieletowego i oddechowego, antybiotyków, leków przeciwcukrzycowych, jak również środków do kontrastu rentgena i substancji do badań rezonansu magnetycznego. Całkowita wstępna inwestycja w projekt ma wartość 75 mln USD.

Mammadova ocenia, że dla polskich firm istnieją również szerokie możliwości współpracy w sektorze rolno-spożywczym.

„W związku z budową agroparków oraz nacisku na rozwój w Azerbejdżanie sektora poza naftowego, widoczne jest duże zapotrzebowanie na maszyny rolnicze, maszyny przetwórstwa owocowo-warzywnego oraz maszyny do mycia, pakowania i etykietowania owoców i warzyw” – powiedziała.

„Obecnie na rynku azerbejdżańskim dominują maszyny rolnicze z Rosji i Białorusi i Turcji, z którymi Polska może konkurować. Ogółem rolnictwo w Azerbejdżanie odczuwa ogromną potrzebę nowej technologii w budowie innowacyjnych zakładów produkcyjnych i szklarni” – dodała.

Zwróciła uwagę na szanse, jakie rysują się w Azerbejdżanie w związku z zaplanowanymi na kolejne miesiące targami spożywczymi, budowlanymi oraz kosmetycznymi.

W maju w Baku odbędą się Międzynarodowe Targi WorldFood Azerbejdżan, wiodące wydarzenie branży spożywczej w regionie Morza Kaspijskiego. Od ponad 20 lat istnienia WorldFood Azerbejdżan prezentuje się jako wiarygodna platforma dla corocznych spotkań ekspertów, pokazów sprzętu, produktów i usług w branży spożywczej. Co roku w targach bierze udział ponad 200 firm i ponad 8 tysięcy zwiedzających.

„WorldFood Azerbejdżan stwarza możliwości znalezienia nowych klientów, wzmocnienia istniejących relacji z partnerami biznesowymi i wejścia na nowe rynki zbytu.  Nie może na nich zabraknąć polskich firm” – wyjaśniła kierowniczka ZBH Baku.

„Rodzimych przedsiębiorców zachęcamy również do udziału w targach budowlanych BakuBuild, zaplanowanych na koniec października oraz w kosmetycznych Beauty Azerbaijan, które odbędą się w listopadzie” – dodała.

Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez zagraniczne biura handlowe (ZBH) na całym świecie.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo

Źródło:

ISBnews

komentarze

+1

+1

ważne

smutne

ciekawe

irytujące

Napisz komentarz

  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne


Czytaj więcej…

PAIH: Farmacja, spożywka i budowlanka – na te branże czeka …

W Azerbejdżanie jest wielki popyt na produkty oraz inwestycje farmaceutyczne. Jak podaje Państwowy Komitet Statystyczny Republiki Azerbejdżanu, tylko w styczniu 2019 roku importowano do Azerbejdżanu 955,3 ton produktów farmaceutycznych o wartości …

Źródło: Money.pl

PAIH: Dziś w Baku Forum Biznesowe Polska-Azerbejdżan z …

Warszawa, 31.05.2019 (ISBnews) – W dzisiejszym Forum Biznesowym Polska-Azerbejdżan z udziałem prezydentów Andrzeja Dudy i Ilhama Alijewa będzie uczestniczyć tuzin polskich firm, poinformowała ISBnews kierowniczka Zagranicznego Biura …

Źródło: Wyborcza.biz

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *