Owsiak apeluje do TVP, by wyemitowała film braci Sekielskich

Owsiak apeluje do TVP, by wyemitowała film braci Sekielskich

O swoim apelu Jurek Owsiak poinformował na Facebooku. – „Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej” – napisał.

Szef WOŚP przypomniał, że zgodnie z art. 21, ust.1, Ustawy o radiofonii i telewizji, TVP realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu. Owsiak poinformował, że w tej sprawie wysłał także list do Jacka Kurskiego, szefa TVP.

Dokument „Tylko nie mów nikomu” powstał w nietypowy sposób – produkcja została sfinansowana z pieniędzy zebranych poprzez portal Patronite.pl. W zbiórce brało udział blisko 2,5 tys. osób, które przekazały łącznie ponad 450 tys. zł.

Film pokazuje kolejne przypadki pedofilii w polskim Kościele. Autor dociera do ofiar księży i ukrytą kamerą nagrywa ich konfrontacje z oprawcami po latach. Poza tym pokazuje, jak ofiary radzą sobie w codziennym życiu i w jaki sposób funkcjonują w społeczeństwie. Jak mówił Sekielski w programie „Onet Rano”, pomysł stworzenia dokumentu narodził się kilka lat temu, kiedy „widział płaczących dorosłych ludzi, których życie było zburzone”. Dziennikarz podkreślił, że jego film nie jest „antyreligijny” i rozmawia z ofiarami, by inni ludzie żyjący z poczuciem krzywdy też się ujawnili i „walczyli o swoje prawa i prawdę”.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dnia? Polub Onet Wiadomości na Facebooku!

(PC)


Czytaj więcej…

Ryszard Terlecki o filmie braci Sekielskich. Mówi o ataku na Kościół

Ryszard Terlecki o filmie braci Sekielskich. Mówi o ataku na Kościół. Dziwnie termin wyborów zbiega się z emisją filmu, który jest atakiem na Kościół – powiedział Ryszard Terelcki pytany o dokument "Tylko nie mów nikomu". Polityk przyznał, że nie widział …

Źródło: Wirtualna Polska

Owsiak apeluje do TVP, by wyemitowała film braci Sekielskich

Już ponad siedem milionów odsłon ma w internecie film "Tylko nie mów nikomu", opowiadający o pedofilii w polskim Kościele. Obejrzał go także Jurek Owsiak, który apeluje do Telewizji Polskiej, by wyemitowała poruszający dokument braci Sekielskich.

Źródło: Onet.pl

"Tylko nie mów nikomu". Owsiak chce, by TVP wyemitowała film

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich 'Tylko nie mów nikomu'" – napisał Jurek Owsiak w sieci. Jak zaznaczył, chce dać "pod obiektywny osąd jego treść …

Źródło: Wirtualna Polska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *