Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2018 rok. Sprawdź, do kiedy …

Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2018 rok. Sprawdź, do kiedy ...

Został jeszcze tydzień na rozliczenie z urzędem skarbowym. Do 30 kwietnia można rozliczyć się na stronie podatki.gov.pl za pomocą usługi Twój e-PIT.


Fiskus nas rozliczy, ale warto zweryfikować zeznanie

Od piątku dostępne będzie automatyczne rozliczenie podatku dochodowego. Na stronie internetowej administracji skarbowej mają pojawić się propozycje…

zobacz więcej

Jeżeli do 30 kwietnia podatnik nie rozliczy się z urzędem skarbowym, czyli nie zaakceptuje ani nie odrzuci przygotowanego konkretnie dla niego PIT-u oraz nie złoży w żaden inny sposób deklaracji podatkowej, np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej w urzędzie skarbowym, to przygotowany PIT zostanie uznany za złożony. Będzie można go znaleźć na stronie podatki.gov.pl w zakładce „Złożone dokumenty”.

Jeżeli z PIT-u będzie wynikała nadpłata podatku, to podatnik otrzyma ją na konto bankowe, o ile urząd skarbowy będzie dysponował numerem podatnika. Jeżeli nie, pieniądze zostaną przesłane przekazem pocztowym.

Jeżeli z PIT-u będzie wynikała niedopłata podatku, to podatnik otrzyma informację z urzędu skarbowego do 31 maja. Niedopłatę będzie można w ciągu 7 dni wpłacić na konto urzędu skarbowego za pomocą przelewu bankowego lub za pośrednictwem poczty.


źródło:


Czytaj więcej…

Ostatnie dni na rozliczenie PIT za 2018 rok. Sprawdź, do kiedy …

Zostało tylko kilka dni na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym z podatku za rok 2018. Ostateczny termin złożenia PIT mija we wtorek, 30 kwietnia o godz. 23.59. „Przypominamy wszystkim, którzy jeszcze nie wypełnili tego obowiązku, że 30 kwietnia 2019 r.

Źródło: Spotted Lublin

30 kwietnia mija termin składania deklaracji rocznych PIT za 2018 r.

Jeżeli do 30 kwietnia podatnik nie rozliczy się z urzędem skarbowym, czyli nie zaakceptuje ani nie odrzuci przygotowanego konkretnie dla niego PIT-u oraz nie złoży w żaden inny sposób deklaracji podatkowej, np. przez e-Deklaracje lub w wersji papierowej …

Źródło: TVP Info

Jaką formę rozliczenia PIT za 2018 powinna wybrać pielęgniarka?

Pielęgniarka, która zdecyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej, jak każdy przedsiębiorca musi wybrać formę opodatkowania. Może zdecydować się na rozliczanie na zasadach ogólnych, ryczałcie, podatku liniowym lub karcie podatkowej.

Źródło: Podatnik.info (komunikaty prasowe)

Został ostatni tydzień na rozliczenie podatku PIT za 2018 r.

Został tylko tydzień, aby w usłudze "Twój e-PIT" zaakceptować albo odrzucić PIT za 2018 r. Jeśli do 30 kwietnia podatnik tego nie zrobi oraz nie rozliczy się w inny sposób, to przygotowany dla niego e-PIT zostanie uznany za złożony. Najprościej i najkrócej …

Źródło: Salon24.pl

Twój e-PIT – dlaczego program Ministerstwa Finansów nie jest dla …

… skarbowe formą rozliczeń PIT za rok 2018 – można zatem samodzielnie złożyć deklarację podatkową nie wchodząc w ogóle w dokument przygotowany przez Ministerstwo Finansów lub odrzucić wstępnie przygotowaną przez fiskusa wersję deklaracji.

Źródło: Pit.pl

Ostatni tydzień na rozliczenie się z fiskusem

Ministerstwo Finansów przypomina, że jeśli do 30 kwietnia nie skorzystamy z usługi "Twój e-PIT", tzn. nie zaakceptujemy ani nie odrzucimy przygotowanego PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożymy deklaracji w żaden inny sposób (np. przez e-Deklaracje lub w …

Źródło: BusinessInsider

Twój e-PIT popularny do rozliczeń podatkowych przez internet

90% podatników składających zeznanie podatkowe PIT za 2018 rok za pomocą usługi Twój e-PIT, oceniło ją zdecydowanie lub raczej pozytywnie. System logowania do usługi jest postrzegany przez 93% Polaków jako zdecydowanie lub raczej bezpieczny.

Źródło: eGospodarka

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *