Osiem kolejnych nazwisk w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

Osiem kolejnych nazwisk w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

Tablice z odciskami stóp siedmiu byłych piłkarzy oraz okolicznościowa z okazji obchodów stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej zostaną odsłonięte na PGE Narodowym pierwszego maja. – Każdy z trenerów ma duże ego i moje jest teraz zaspokojone – skomentował żartobliwie Jacek Gmoch.

Oprócz Gmocha swoje tablice z brązu z odciskami stóp będą mieli Antoni Piechniczek, Paweł Janas, Józef Młynarczyk, Stefan Majewski, Lucjan Brychczy i pamiątkową Wacław Kuchar – dwukrotny król strzelców w barwach Pogonii Lwów.

Wmurowanie w maju

Jestem zaszczycony, że mogłem znaleźć się w takim gronie. Patrzę teraz na ten piękny stadion i przypominam sobie ostatni mecz na poprzednim obiekcie (Stadion Dziesięciolecia – red.), kiedy w spotkaniu towarzyskim z Finlandią 1:1 strzeliłem samobójczą bramkę w 1983 r. w eliminacjach mistrzostw Europy 1984 – wspominał Janas.

Oficjalne odsłonięcie i wmurowanie w zewnętrzną promenadę tablic odbędzie się 1 maja o godz. 18.00.

To dla mnie ogromne wyróżnienie i ciężko wyrazić mi wdzięczność słowami. To wspaniała inicjatywa. Każdy z trenerów ma duże ego i teraz jest ono zaspokojone – przyznał Gmoch.

Kilometr na nazwiska

W ubiegłym roku zostały odsłonięte tablice z brązu z odciskami stóp Zbigniewa Bońka, Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Lato, Władysława Żmudy i Jana Tomaszewskiego. Odsłonięte zostały także tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka.

Mamy do zagospodarowania kilometr, więc wkrótce pojawią się kolejne tablice. Misją naszej fundacji jest propagowanie i przypominanie nazwisk największych polskich sportowców. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy odsłonić osiem kolejnych tablic – powiedział prezes Fundacji Aleja Gwiazd Sławomir Jachimowski.

Projekt

Projekt jest realizowany przez Fundację Aleja Gwiazd, Polski Związek Piłki Nożnej oraz spółkę PL.2012+, operatora PGE Narodowego. Ma na celu popularyzację piłki nożnej, a także przybliżenie sylwetek sportowców zasłużonych dla tej dyscypliny.

Czytaj też:

Źródło: PAP | Autor: PG


Czytaj więcej…

Osiem kolejnych nazwisk w Alei Gwiazd na PGE Narodowym

Tablice z odciskami stóp siedmiu byłych piłkarzy oraz okolicznościowa z okazji obchodów stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej zostaną odsłonięte na PGE Narodowym pierwszego maja. – Każdy z trenerów ma duże ego i moje jest teraz zaspokojone …

Źródło: Radio Dla Ciebie

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *