Orange Flex nowa oferta w aplikacji. Kopia Play NEXT? Niekoniecznie

Orange Flex nowa oferta w aplikacji. Kopia Play NEXT? Niekoniecznie

Rynkowa porażka wirtualnego operatora Folx nie zniechęciła innych sieci do wprowadzanie ofert obsługiwanych w całości poprzez dedykowaną aplikację na smartfony. Fioletowy operator już jakiś czas temu wprowadził ofertę Play NEXT, a teraz czas na Orange Flex.

Pod nazwą Flex kryje się oferta nowego typu Orange Polska, którą można zarządzać z poziomu aplikacji mobilnej. Oznacza to, że użytkownik musi pobrać jedynie odpowiedni program na odpowiednią platformę, by móc korzystać z dedykowanej oferty sieci — sklepów Apple i Google trafi on 10 maja 2019 roku o godz. 10:00.

Nie ma tu wizyt w salonie w celu aktywacji oferty czy konieczności pamiętania o opłacaniu abonementu lub doładowywania karty. W Orange Flex można dokonać aktywacji zdalnie (skanowanie dokumentów oraz autoryzacja za pomocą zdjęcia selfie), a opłaty są automatycznie pobierane z podpiętej karty płatniczej.

Flex, co wskazuje sama nazwa, jest elastyczną ofertą. Oznacza to brak długoterminowej umowy — użytkownik może w każdej chwili zatrzymać subskrypcję (np. na miesiąc), by wrócić do niej w niedalekiej przyszłości.

Sporym plusem oferty jest też obsługa standardu eSIM. Użytkownicy posiadający odpowiednie smartfony nie muszą więc nawet czekać na dostarczenie fizycznej karty SIM przez kuriera czy wybierać się do salonu operatora. To przewaga nad konkurencyjną ofertą Play NEXT.

W ramach Orange Flex przygotowano aż 10 planów taryfowych, na które mogą zdecydować się użytkownicy (możliwe jest przechodzenie między różnymi opcjami). W każdy w nich dostępne są:

 • nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w Polsce (komórkowe i stacjonarne) oraz w roamingu UE;
 • nielimitowane wiadomości SMS/MMS;
 • bezpłatny dostęp do usług społecznościowych;
 • pakiet danych o wybranej wielkości, który determinuje cenę „abonamentu”.

Wielkość pakietu danych waha się od 6 GB do 100 GB (od 2,59 GB do 6,68 GB do wykorzystania w roamingu UE), a wyceny dostępnych opcji od 31 zł do 80 zł miesięcznie. Szczegóły przedstawia poniższa tabela:

Użytkownicy Orange Flex w każdej chwili mogą dokupić dodatkowy pakiet danych do wykorzystania. Do wyboru są trzy opcje:

 • 1 GB za 3 zł;
 • 5 GB za 10 zł;
 • 10 GB za 15 zł.

Użytkownicy mają do tego opcję wyboru dodatkowej karty SIM z tym samym numerem telefonu. Usługa ta przez 6 miesięcy dostępna jest za darmo, a potem kosztować ma 9 zł miesięcznie.

Z Orange Flex mogą korzystać nowi klienci, osoby przenoszące numer oraz obecni użytkownicy ofert pomarańczowej sieci (przeniesienie możliwe jest na 6 miesięcy przez końcem umowy).

Wyróżnikiem nowej oferty Orange ma być rozwiązanie „Pass”, które gwarantuje darmowy transfer danych podczas korzystania z wybranych aplikacji. Dostępne jest ono w trzech wersjach:

 • Social Pass: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Twitter, Pinterest, Messenger, WhatsApp i Viber;
 • Music Pass: Tidal, Deezer, Apple Music, Amazon Music i Polskie Radio;
 • Video Pass: YouTube, Netflix, HBO GO, vod.pl i Orange TV Go.

Social Pass oferowany jest za darmo, ale pozostałe opcje wyceniono łącznie na 25 zł miesięcznie (5 zł za Music Pass i 20 zł za Video Pass). Usługi nie muszą być jednak odnawiane cyklicznie. Można korzystać z nich tylko przez wybrany okres:

 • Music Pass na 30 dni — 5 zł;
 • Video Pass na 1 dzień — 5 zł;
 • Video Pass na 7 dni — 10 zł;
 • Video Pass na 30 dni — 20 zł.

Plusem jest to, że okazji zbliżających się festiwali (Orange Warsaw Festival, Open’er Festival powered by Orange i Kraków Live Festival) operator przygotował promocję na Music Pass — od 10 maja do 17 sierpnia 2019 roku opcję też można aktywować za darmo na 100 dni.

Oferta Orange nie przekonuje najbardziej korzystnymi cenami. Osoby szukające budżetowej opcji u samego pomarańczowego operatora mogą znaleźć świetny roczny pakiet dla ofert na kartę z 1 TB danych za 300 zł, a nie można zapomnieć o korzystnej ofercie nju mobile, która również jest bardzo elastyczna.

Przedstawiciele sieci przekonują jednak, że Orange Flex to opcja dla osób wiedzących czego chcą, więc nie będzie tu walki cenowej. Oferta w aplikacji stworzona jest dla użytkowników, którym zależy na przede wszystkim na wygodzie — zarządzanie kontem z poziomu jednej aplikacji, automatyczne płatności, dowolna długość umowy czy brak konieczności zaglądania do salonów. Szczególnie, gdy ma się smartfon z eSIM.

Orange Flex ma do tego przekonywać nielimitowanym transferem danych w ramach wybranych aplikacji, ale należy pamiętać, że opcja ta darmowa jest tylko w przypadku serwisów społecznościowych. Dodatkowo dziwić może brak wzmianki o Spotify w przypadku Music Pass, czyli kluczowego rozwiązania streamingu muzyki na polskim rynku.


Czytaj więcej…

Orange Flex, czyli operator w aplikacji. Prześwietlamy nową ofertę …

Wiemy już, jak wygląda „zamiatanie rynku telko” w wykonaniu pomarańczowego operatora. Sieć pochwaliła się właśnie zupełnie nową ofertą Orange Flex. Na początku tygodnia Orange zapowiedział trzęsienie ziemi na polskim rynku telekomunikacyjnych.

Źródło: Spider’s Web

Orange Flex – nowa, elastyczna oferta z wieloma opcjami do …

Segment usług telekomunikacyjnych nie lubi nudy. Orange od kilku dni zapowiadało nową ofertę, którą – jak się dziś okazało – jest Orange Flex. Pod względem zasady działania jest ona podobna do Play NEXT, jednak Pomarańczowy postarał się o to, aby …

Źródło: Tabletowo.pl (komunikaty prasowe) (Blog)

Orange Flex nowa oferta w aplikacji. Kopia Play NEXT? Niekoniecznie

Orange Flex jest przede wszystkim bardziej elastyczne, mamy do wyboru z jednej strony, coś z czego zawsze korzystamy, czyli nielimitowane rozmowy stacjonarne, komórkowe, nielimitowane SMS/MMS, a z drugiej pakiety internetowe, których wielkość …

Źródło: Antyweb

Orange Flex – wszystko o nowej ofercie

Orange Flex jest ofertą „w nowym stylu”, czyli zgodną z modą na obsługę wszystkiego poprzez aplikację, płatność odbywa się poprzez podłączenie karty płatniczej, a klient sam sobie konfiguruje pakiet, z którego chce w danej chwili korzystać. Aktywacja …

Źródło: GSMONLINE.PL

Orange Polska uruchamia ofertę w aplikacji Orange Flex

"Wraz z Orange Flex wprowadzamy na rynek zupełnie nową ideę: w pełni cyfrowe doświadczenie, 'operatora w aplikacji', który umożliwia klientom dopasowanie ich planu komórkowego z poziomu smartfona, a potem łatwą zmianę pakietów zależnie od …

Źródło: Money.pl

Orange Flex, czyli pomarańczowa sieć z ofertą w aplikacji

W Orange Flex można dokonać aktywacji zdalnie (skanowanie dokumentów oraz autoryzacja za pomocą zdjęcia selfie), a opłaty są automatycznie pobierane z podpiętej karty płatniczej. Flex, co wskazuje sama nazwa, jest elastyczną ofertą. Oznacza to brak …

Źródło: Komórkomania (komunikaty prasowe) (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *