Open'er Festival 2019 ogłosił kolejną gwiazdę

Open'er Festival 2019 ogłosił kolejną gwiazdę
The Strokes headlinerem Open'era
fot. materiały prasowe

Legendarna, indie-rockowa kapela z Nowego Jorku – The Strokes – headlinerem Open’era! Zespół zagra w Gdyni podczas drugiego dnia imprezy (4 lipca). Będzie to dopiero druga wizyta zespołu w Polsce. Ich pierwszy koncert odbył się w 2011 roku, również podczas Open’er Festival. Spodziewamy się znakomitej muzyki i wulkanu energii bijącego od lidera – Juliana Casablancasa! Po za The Strokes organizatorzy ogłosili również The Voidz, LP, MARINĘ oraz Sokoła. Line-up imprezy robi się coraz ciekawszy.

The Strokes to jeden z przedstawicieli nowej fali gitarowego grania w USA. W krótkim czasie, dorobili się statusu zespołu kultowego. Wypracowali swój unikalny styl, a z każdym kolejnym albumem coraz częściej eksperymentują z brzmieniem. Do tej pory wydali pięć albumów studyjnych: Is This It (2001), Room on Fire (2003), First Impressions of Earth (2006), Angles (2011), Comedown Machine (2013). Największy sukces odniósł debiutancki krążek, który po dziś dzień, uważany jest za arcydzieło i jeden z najważniejszych albumów w historii muzyki rockowej. To właśnie na nim znajdują się największe hity zespołu – Last Nite, New York City Cops oraz Barely Legal. Wiele wskazuje, że w tym roku doczekamy się nowego albumu Nowojorskiej kapeli. Podczas koncertu na Open’erze na pewno usłyszymy nowe kompozycje!

LP to artystka, której dorobek artystyczny jest bardzo obszerny, jednak wielką, światową karierę robi dopiero od kilku lat. Po nieoczekiwanym sukcesie singla Lost on You, w grudniu 2016 został wydany czwarty album artystki o takim samym tytule. Na krążku oprócz utworów pochodzących z mini-albumu Death Valley znalazło się pięć nowych utworów. Album osiągał dobre wyniki sprzedażowe. W Polsce dotarł do piątego miejsca w notowaniu OLiS i uzyskał status platynowej płyty. Pod koniec zeszłego roku ukazał się piąty album LP zatytułowany Heart to Mouth. Krążek promowały single Girls Go Wild oraz Recovery.

MARINA rozpoczyna nowy etap w swojej karierze. Artystka porzuciła swój pierwotny pseudonim sceniczny (Marina & The Diamonds), pod którym wydała trzy dobrze przyjęte albumy – The Family Jewels, Electra Heart oraz FROOT. Aktualnie artystka wydaje jako MARINA, a jej nowy album ujrzy światło dzienne już 24 kwietnia. Będzie on nosił tytuł Love + Fear, a promuje go singiel Orange Trees, który jest inspirowany grecką wyspą Lefkada, z której pochodzi utalentowana wokalistka.

Jeżeli ucieszyła was wizyta The Strokes w Polsce, to informacja o koncercie The Voidz też odbierzecie pozytywnie. The Voidz to eksperymentalny projekt lidera The Strokes. Na swoim koncie mają dwa albumy studyjne – Tyranny oraz Virtue. Świetne recenzje zebrał szczególnie ten pierwszy, wydany w 2014 roku. W skład zespołu wchodzą Julian Casablancas, Jeramy “Beardo” Gritter, Amir Yaghmai, Jacob “Jake” Bercovici, Alex Carapetis oraz Jeff Kite

Sokół to żywa legenda polskiej sceny hip-hopowej. Przez lata udowadniał swój talent do pisania świetnych tekstów. Był członkiem kultowego WWO i współpracował m.in z Marysią Starostą, z którą nagrał dwa bardzo dobre albumy. Na tegorocznego Open’era przyjedzie promować swój pierwszy solowy album – Wojtek Sokół. Który okazał się sporym hitem na rodzimym rynku.

Open'er Festival 2019OPEN’ER FESTIVAL 2019
3-6 LIPCA 2019
LOTNISKO GDYNIA-KOSAKOWO

TRAVIS SCOTT / THE STROKES / THE SMASHING PUMPKINS
SWEDISH HOUSE MAFIA / G-EAZY
THE 1975 / GRETA VAN FLEET / DIPLO
PERRY FARELL / TOM WALKER / LP / MARINA
VAMPIRE WEEKEND / RUDIMENTAL / IDLES / JORIA SMITH
J BALVIN / JAIN / KODALINE / KAMASI WASHINGTON
ROBYN / ROSALIA / JUNGLE
SHECK WES / LII UZI VERT / FLATBUSH ZOMBIES

Karnety na Open’er Festival są już w sprzedaży. Można zakupić je za pośrednictwem strony internetowej festiwalu oraz w punktach sprzedaży biletów. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w późniejszym terminie.

Open’er Festival to zdecydowanie najważniejsza impreza muzyczna odbywająca się w Polsce. Podczas trwania festiwalu dziennie odwiedza go ponad 70 tysięcy widzów. W przyszłym roku odbędzie się już 17. edycja Open’era. W ciągu tych 16 lat, festiwal wyrobił sobie renomę i uznanie nie tylko wśród polskiej publiczności. Na festiwal chętnie przyjeżdżają fani z różnych zakątków świata. Atmosfera podczas tych czterech festiwalowych dni jest niezapomniana. Do największych gwiazd, jakie miały okazję zagrać na Open’er Festival, należy zaliczyć: Pearl Jam, Muse, Depeche Mode, Foo Fighters, Radiohead, Coldplay, Prince, Beastie Boys, Kanye West, Jay-Z, P!nk, The White Stripes, Arctic Monkeys, Kings Of Leon, Red Hot Chili Peppers oraz Sex Pistols i Faith No More. Oczywiście to nie wszystkie gwiazdy, które grywały na imprezie organizowanej przez Alter Art.

Organizatorzy festiwalu od kilku lat starają się po za muzyką wprowadzać inne dzieła kultury do swojego programu. Normą stały się występy teatralne, pokazy sztuki czy specjalnie przygotowane instalację, stworzone przez popularnych twórców. Prężnie działa też strefa AlterKina, gdzie co roku możemy zobaczyć wiele ciekawych filmów związanych z muzyką oraz wszelkimi bieżącymi problemami społecznymi. Dla zainteresowanych modą organizatorzy tworzą scenę Fashion’er, gdzie publiczność może wziąć udział w pokazach mody młodych, perspektywicznych projektantów. Wszystkie te aktywności nie przysłaniają najważniejszego – muzyki, ale wspaniale dopełniają całość Open’er Festival.


Czytaj więcej…

Open'er Festival 2019 ogłosił kolejną gwiazdę

Wcześniej ogłoszone zespołu na Open'er Festival to Smashing Pumpkins, Perry Farrell's Kind Heavens Orchestra, Jungle, Jain, Tom Walker, Vampire Weekend, Lil Uzi Vert, Rudimental, Robyn, Diplo, Kodaline, Anna Calvi, Travis Scott, The 1975 i Greta Van …

Źródło: Teraz Muzyka

Open'er Festival 2019 z kolejną główną gwiazdą! Kto wystąpi w Gdyni?

Open'er Festival 2019 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Do tej pory ogłoszono jedynie część artystów, którzy wystąpią latem w Gdyni. Organizatorzy festiwalu właśnie ujawnili kolejną główną gwiazdę festiwalu.

Źródło: Radio ChilliZet

The Strokes headlinerem Open'era! Zagra również LP i MARINA!

Trochę musieliśmy czekać na to ogłoszenie. Organizatorzy wyjątkowo ociągali się z podaniem nazwy kolejnej gwiazdy Open'er Festival. Jak się okazało, warto było uzbroić się w cierpliwość. Podczas tegorocznej edycji zagrają The Strokes oraz LP i MARINA!

Źródło: Kulturalne Media – Porozmawiajmy o kulturze! (Satyra) (komunikaty prasowe) (Blog)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *