„Ogrody Suskiego i wożenie pizzy”. Strażacy mają dosyć!

„Ogrody Suskiego i wożenie pizzy”. Strażacy mają dosyć!

Oficerowie straży pożarnej mają być traktowani jak „robole” i muszą m.in. dowozić przełożonemu pizzę, a sekretarki wśród obowiązków mają mieć m.in. przygotowywanie śniadań przełożonym. To tylko kilka spośród wielu zarzutów które padają w liście napisanym przez strażaków do szefa MSWiA. Oburzeni strażacy twierdzą, że PSP „cofa się w rozwoju”, a rzecznik PSP ripostuje, że zarzuty są nieprawdziwe.

– Oficerów z bardzo bogatym bagażem doświadczeń (…) traktuje się jak dozorców i roboli, którzy wbrew zakresom obowiązków zmuszani są do dokonywania obchodów budynków i terenów – zamykają okna, gaszą światło, wyrzucają śmieci, zamawiają i dostarczają pizzę dla zastępcy komendanta, itp. Owa pizza, jak to określił sam zastępca komendanta musi być tak duża, jak koło od samochodu strażackiej marki Steyr – czytamy w liście podpisanym przez funkcjonariuszki i funkcjonariusze Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej czynnych zawodowo oraz w stanie spoczynku, pracowników cywilnych oraz emerytów KG PSP.

Treść listu szokuje. Wynika bowiem z niego, że odkąd w grudniu 2015 roku z emerytury powrócił generał brygady Leszek Suski, by objąć stanowisko szefa PSP. Od tego czasu w straży pożarnej miało – zdaniem sygnatariuszy listu – dojść do rozpasania, jakiego „nigdy w historii komendy głównej nie było”. Strażacy mieli otrzymywać takie zadania jak wspomniane przywożenie pizzy, czy sadzenie krzewów i trawników w ogrodach, które złośliwie nazywano „ogrodami Suskiego”. Sprzątanie budynków miało zostać powierzone… kierowcom, gdyż brakuje personelu sprzątającego. Część sprzątaczek zwolniono, a część sama odeszła, gdyż nie mogła znieść złego traktowania.


Czytaj więcej…

„Ogrody Suskiego i wożenie pizzy”. Strażacy mają dosyć!

Wynika bowiem z niego, że odkąd w grudniu 2015 roku z emerytury powrócił generał brygady Leszek Suski, by objąć stanowisko szefa PSP. Od tego czasu w straży pożarnej miało – zdaniem sygnatariuszy listu – dojść do rozpasania, jakiego "nigdy w historii …

Źródło: fakt.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *