Odpust Miłosierdzia Bożego na eremach w Kałkowie

Odpust Miłosierdzia Bożego na eremach w Kałkowie

Uroczysta Msza św. i odpustowe dwa wielkie torty z logo gdańskiej Caritas – tak obchodzono Święto Bożego Miłosierdzia w sanktuarium w Gdańsku-Strzyży. Przed liturgią tłumy wiernych w procesji ulicami wokół świątyni odmówiły Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Uroczystość w Gdańsku-Strzyży zgromadziła kilkuset parafian i wiernych z całej archidiecezji. Niektórzy uczestnicy Mszy św. do Gdańska przyjechali nawet z diecezji pelplińskiej. – Przyjechaliśmy z Piaseczna koło Gniewa, z sanktuarium MB Piaseckiej. Kult Miłosierdzia Bożego jest nam szczególnie bliski, stąd dziś nasza obecność tutaj, w Gdańsku, gdzie Miłosierdzie Boże promieniuje na całą archidiecezję – mówił pan Jan, który od rana podróżował do Gdańska-Strzyży na uroczystości. Punktualnie o godz. 15 rozpoczęła się Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą odmówiono w procesji ulicami, sąsiadującymi z sanktuarium. Uroczystością przewodniczył ks. Krzysztof Swół CR, prowincjał Prowincji Polskiej Zmartwychwstańców, niegdyś kustosz gdańskiego sanktuarium. W modlitwie współtowarzyszyli mu księża posługujący w tutejszej parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego oraz ks. kanonik Marek Czajkowski, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji gdańskiej. W homilii ks. Krzysztof Swół nawiązał do współczesnego rozumienia Bożego Miłosierdzia. – To dzień, w którym rozlewa się szerokim strumieniem miłosierdzie Boga. Nie są to tylko pobożne zapiski św. siostry Faustyny, ale słowa samego Jezusa Chrystusa, które podyktował je swojej sekretarce. Jak dziś mamy z korzystać Bożego Miłosierdzia? Mnożąc dobro w nas samych, wokół siebie i przekazując je innym. W ten sposób będzie się ono rozszerzać i obejmować swym działaniem coraz więcej osób i w coraz większej skali – mówił ks. Swół. Kaznodzieja wspomniał także, że święto Bożego Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas i zaprosił zgromadzonych do działania na rzecz bliźnich w ramach parafialnego zespołu.

Po Mszy św. członkowie parafialnej Caritas przygotowali dla gości i parafian poczęstunek. Był chleb ze smalcem, drożdżówki, kawa i herbata. Ks. Krzysztof Swół osobiście podzielił jeden z dwóch ogromnych tortów z logo gdańskiej Caritas, którymi również częstowano nawiedzających sanktuarium w świątecznym dniu.

« 1
»
oceń artykuł Pobieranie..


Czytaj więcej…

Koronka do Bożego Miłosierdzia w centrum Koszalina

Miłosiernego Pana, powstałego i działającego przy koszalińskiej placówce. Po nim swoim świadectwem podzieliła się jedna z mieszkanek domu. Następnie, z towarzyszeniem zespołu, zgromadzeni na placu odśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Źródło: Gość Koszalińsko-Kołobrzeski

Ks. prof. Bujak: praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko relacja do

Praktyka Bożego Miłosierdzia to nie tylko Koronka, modlitwa czy relacja do Boga, to relacja do drugiego człowieka, powiedział ks. prof. Janusz Bujak z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, podczas Mszy św. w parafii pw. św. Krzyża w Myśliborzu, w której …

Źródło: Katolicka Agencia Informacyjna

Świąteczny dzień w archidiecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia

Uroczysta Msza św. i odpustowe dwa wielkie torty z logo gdańskiej Caritas – tak obchodzono Święto Bożego Miłosierdzia w sanktuarium w Gdańsku-Strzyży. Przed liturgią tłumy wiernych w procesji ulicami wokół świątyni odmówiły Koronkę do Bożego …

Źródło: Gość Gdański

Umieranie z Koronką, której nauczył Jezus

Jeśli wyobrazimy sobie, że umieranie to podróż małą łódką przez wzburzony sztormem ocean, to modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego jest po prostu wzięciem małej łódki na hol. Sczepiona ciasno mocną liną płynie do Portu nawet wtedy, gdy sama, …

Źródło: Niedzela

Noc Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu. Przy Źródle

Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, z modlitwą uwielbienia, konferencją, Koronką do Miłosierdzia Bożego, prośbą o uzdrowienie – serc, ciał, ale i całej rzeczywistości wokół nas – zostało zwieńczone Mszą św. o północy oraz procesją. Zobacz …

Źródło: Gość Wrocławski

Odpust Miłosierdzia Bożego na eremach w Kałkowie

… z serii sławnych odpustów w naszym regionie. Kolejne będą w sierpniu, Wąchocku. Niedzielne, uroczyste obchody Dnia Miłosierdzia Bożego, ustanowionego przez naszego papieża, Świętego Jana Pawła II, rozpoczęły się koronką do Miłosierdzia Bożego.

Źródło: Echo Dnia Świętokrzyskie

Madryt z pierwszą kaplicą Bożego Miłosierdzia. Ks. kard. Osoro …

… tylko w słowach, ale także poprzez konkretne dzieła. Na zakończenie mszy głos zabrała s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, która specjalnie przyjechała z Wilna. Koronka do Miłosierdzia Bożego zakończyła sobotnią uroczystość.

Źródło: RadioMaryja.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *