Obchody Dnia Europy w Trójmieście 9 maja 2019 roku. Konferencja …

Obchody Dnia Europy w Trójmieście 9 maja 2019 roku. Konferencja ...

Chociaż Wołodymyr Zełenski, który wygrał wybory prezydenckie 21 kwietnia, nie rozpoczął jeszcze urzędowania, stara się zabierać głos w ważnych dla narodu kwestiach. Robi to co prawda w tradycyjny dla siebie sposób – za pomocą mediów społecznościowych.

W środę opublikował na swojej stronie na Facebooku fotografię: stoi na niej wraz z weteranem Armii Czerwonej (w mundurze i przy orderach) oraz starszą kobietą w stroju ludowym, która współpracowała w dzieciństwie z Ukraińską Powstańczą Armią – oboje podają sobie ręce, a stojący z tyłu Zełenski z uśmiechem na nich patrzy.

Weteran II wojny światowej to kapitan piechoty morskiej Iwan Załużnyj, który 10 maja ukończy 101 lat; jego wnuk zginął podczas wojny w Donbasie. Starsza pani zaś to Paraskewa Zelenczuk-Potjak, która jako 13-latka była łączniczką UPA.

Zełenski napisał, że w Dzień Pamięci i Pojednania „szanujemy i składamy pokłon wszystkim, którzy walczyli przeciw nazizmowi i oddali życie za Ukrainę w II wojnie światowej”. Dodał również, że kraj potrzebuje dzisiaj pokoju, a jego gwarancją ma być jedność wszystkich Ukraińców.


Czytaj więcej…

9 maja – Dzień Europy. Jarosław Wałęsa: "To był początek epoki …

9 maja przypada Dzień Europy. Jest to święto, które obchodzi się we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W Sopocie na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się z tej okazji konferencja poświęcona obecności Polski w Unii. Dyskutowali …

Źródło: Radio Gdańsk

Juwenalia Warszawa 2019 [PROGRAM] [9.05] Kto zagra? Kiedy i …

Już 9 maja startują juwenalia 2019! Studenckie święto potrwa do 1 czerwca. Kto zagra na juwenaliach warszawskich 2019? Kiedy odbywają się poszczególne koncerty w Warszawie? Zobaczcie szczegółowy program juwenaliów UW, PW, UKSW, UKSW, …

Źródło: Polska Times

Ukraina świętowała wczoraj Pamięć i Pojednanie, a dziś obchodzi …

Nigdy więcej nie będziemy obchodzić tego święta według rosyjskiego scenariusza, który wykorzystuje je dla pochwały ekspansjonistycznej polityki wobec sąsiadów, utrzymania ich w swojej orbicie i odrodzenia imperium – mówił Poroszenko 9 maja 2015 r.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Obchody Dnia Europy w Trójmieście 9 maja 2019 roku. Konferencja …

9 maja to Dzień Europy. Już za chwilę odbędzie się w Sopocie spotkanie na temat nie tylko przeszłości, ale też przede wszystkim przyszłości Unii Europejskiej. Będziemy rozmawiali na temat perspektyw dalszego rozwoju, o wnioskach, na podstawie błędów, jakie popełnia Unia Europejska, ale też o korzyściach, jakie płyną … Bardzo dobrze, że dzisiaj, w dniu Święta Europy, możemy rozmawiać z młodymi ludźmi o Europie, o wartościach, jakie niesie dla naszego życia i o pozytywnych rzeczach, które są przed nami.

Źródło: Dziennik Bałtycki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *