Nowe zapowiedzi prezesa PiS. Jak partia chce sfinansować …

Nowe zapowiedzi prezesa PiS. Jak partia chce sfinansować ...

Na sobotniej konwencji PiS w Kadzidle koło Ostrołęki na Mazowszu Jarosław Kaczyński rozpoczął ponowną walkę o wiejski elektorat. – Polskie rolnictwo to ogromny potencjał, polskie rolnictwo to w szczególności zupełnie wyjątkowy w Europie potencjał odnoszący się do mniejszych i średnich gospodarstw, takich, które mogą produkować zdrową żywność w sposób naturalny, której dzisiejsza Polska i Europa potrzebuje – powiedział prezes. Dodał, że PiS ma plan działań w Unii Europejskiej. Chodzi m.in. o zwiększenie udziału Polski w puli środków europejskich na rolnictwo.

Kaczyński zapowiedział, że Polska będzie „twardo zabiegać” o to, by nasz kraj tym razem dostał najwięcej ze wszystkich państw w ramach „Programu rozwoju obszarów wiejskich”. Zauważył, że polscy rolnicy są w UE dyskryminowani, dostają mniej dopłat na hektar niż inni. – Musimy zlikwidować tę dyskryminację – oświadczył. Zapowiedział też ubieganie się o to, by mniejsze i średnie gospodarstwa rolne miały dużo większy udział w unijnych środkach.

W podziale unijnych pieniędzy jest „pewna szczególna niesprawiedliwość”. – Jeśli spojrzeć na całość, to 80 proc. przypada bardzo wielkim gospodarstwom rolnym, a tylko 20 proc. mniejszym i średnim – wskazał Kaczyński.

Podkreślił też konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. – Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (…) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – powiedział prezes PiS.

Później słowa prezesa uzupełnił europoseł Zbigniew Kuźmiuk. „100 zł dopłaty do każdego tucznika hodowanego na słomie i 500 zł do każdej sztuki bydła wypasanego na pastwiskach, w małych i średnich gospodarstwach rolnych”, napisał na Twitterze. I dodał, że program będzie realizowany z tzw. koperty polskiej w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

– Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która nie dzieli Polaków. Jest partią wszystkich Polaków. Ale jest też – i jest z tego dumna – partią polskiej wsi – oświadczył szef PiS na sobotniej konwencji. Zaapelował o to, by polska wieś poszła głosować w nadchodzących majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. – W tym roku te wybory są szczególnie ważne. Idźcie i głosujcie na partię polskiej wsi. Nie na tę udawaną, tylko na tę prawdziwa. Na Prawo i Sprawiedliwość – zaapelował Kaczyński

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska jest wśród tych państw UE, które mają „najwyższe łączne transfery na wieś, dla rolników”. Jego zdaniem „to trzeba utrzymać i rozwijać”.

Zapewnił, też że obóz rządzący będzie zabiegał o większe unijne środki dla polskiej wsi. Ale żeby to robić, w Polsce musi rządzić „partia polskiej wsi, ktoś, kto dba o polską wieś, musi być dobry gospodarz polskiej wsi. Musi być Prawo i Sprawiedliwość” – podkreślił szef rządu.

Zwrócił też uwagę na rosnący eksport polskiej żywności, odwrócenie kryzysowej sytuacji na rynku wołowiny w związku z nielegalnym ubojem bydła. Mówił także o konieczności przejmowania sterów w rolnictwie przez młode pokolenie. – Stąd regulacja, że gdy młody rolnik do 40. roku życia przejmuje gospodarstwo, to dostanie od państwa 150 tys. bezzwrotnej pomocy, z czego 70 proc. na maszyny, na obiekty budowlane, a więc bardzo konkretna pomoc – mówił premier.

– Chciałbym poprosić wszystkich rolników, mieszkańców wsi, żeby poszli na te wybory, bo od tych wyborów zależą kolejne wybory i nasza dalsza przyszłość – mówił Morawiecki.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zadeklarował, że w ciągu pięciu, najpóźniej sześciu tygodni, wszystkie należności wobec rolników i przetwórców zostaną uregulowane i zapłacone. Poinformował ponadto, że w przyszłym tygodniu podpisze rozporządzenie dotyczące znakowania ziemniaków.

Czytaj Newsweek.pl na wygodnym tablecie. Sprawdź najlepsze oferty!


Czytaj więcej…

500na krowę PiS nie sfinansuje z budżetu. Sięgnie po pieniądze …

Podczas sobotniej konwencji PiS w Kadzidle padły nowe obietnice. Prezes Kaczyński ogłosił nowy program dopłat dla protestujących… rolników. Zapowiada co najmniej 100 zł na każdą świnię i 500na krowę. Chodzi tu o małe gospodarstwa, które …

Źródło: Money.pl

500 plus na krowę i 100 złotych na tucznika. Jarosław Kaczyński o …

"Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (…) z własnego chowu, produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może …

Źródło: Superstacja

Programu 500na każdą krowę PiS nie sfinansuje z budżetu …

Wśród niż jest uchwalona już przez Sejm trzynasta emerytura dla emerytów i rencistów oraz program 500 Plus rozszerzony na pierwsze dziecko. Na konwencji PiS w Kadzidle, podczas której partia spotkała się z rolnikami, padły kolejne obietnice.

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

"500+ dla krów", "Krowa+", "Świnia+"… Politycy opozycji i …

500+ na dziecko i… na krowę?!”; „Każdy nauczyciel dostanie po 10 000 zł!!! Pod warunkiem, że ma 20 krów”; „RzeczpospolitaŚwiniopasów”… W ten sposób rozpoczęły się drwiny z zapowiedzi PiS, która dotyczy większego wsparcia dla hodowców i rolników.

Źródło: wPolityce.pl

Nowe zapowiedzi prezesa PiS. Jak partia chce sfinansować …

Zapowiedź Kaczyńskiego wywołała falę spekulacji dotyczących tego, skąd rząd chce wziąć środki na kolejne dopłaty. Kilka dni temu Sejm uchwalił trzynastą emeryturę, od 1 lipca ma także zostać rozszerzony program 500+, który będą dostawać również …

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

500na krowę i 100 zł na tucznika. Kaczyński złożył nowe obietnice

W sobotę w południe w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona tematowi mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa. Jarosław Kaczyński ogłosił nowy program wsparcia dla rolników, który odbił …

Źródło: wMeritum.pl

Kaczyński przebija wszystkich: 500 plus na każdą krowę i 100 zł na

Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji regionalnej partii przedstawił program wsparcia dla polskiej wsi. Wśród propozycji prezesa PiS pojawiły się dodatki pieniężne dla rolników: najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy.

Źródło: Radio ZET

Kaczyński kłóci się z Unią, ale rozdaje jej pieniądze. Za 500 plus na

Partia Kaczyńskiego walczy o poparcie na wsi i obiecuje 500na krowę i 100 zł na tucznika. Jednak dopiero od 2021 roku, bo pieniądze mają pochodzić z nowego budżetu UE, a PiS ma je wynegocjować. Na razie wielkie, europejskie batalie PiS przegrywa …

Źródło: Newsweek Polska

Eurowybory. Kaczyński obiecuje dopłaty na krowy i tuczniki …

Na banerze reklama nowej "piątki PiS": rodzina (500 plus dla każdego dziecka), infrastruktura (odbudowa lokalnych połączeń), praca (niższy PIT), starsi i słabsi ("Emerytura plus"). Są i drewniane stoiska, a na nich sztuka kurpiowska: wystrugane w drewnie …

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zupełnie nowe 500+, tym razem dla jednej grupy. PiS mówi, że od …

… najmniej 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od każdej krowy" – o takich dopłatach dla rolników mówił Jarosław Kaczyński. Jak się okazuje, to nie do końca tak. Co przyznał europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, gdy dopytywano, skąd na to wziąć pieniądze.

Źródło: naTemat

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *