Nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Urząd objęła …

Tusk nadal nie skomentował eurowyborów do PE. „Schował głowę ...

Bożena Borys-Szopa została nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości we wtorek została powołana na ten urząd przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Elżbieta Rafalska, która do tej pory kierowała resortem, obejmie mandat posła do Parlamentu Europejskiego. Ustępująca minister pełniła tę funkcję od 2015 roku w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Bożena Borys-Szopa w okresie od 15 marca 2006 roku do 21 sierpnia 2008 roku sprawowała funkcję głównego inspektora pracy.

Następnie, od 1 listopada 2008 roku pełniła funkcję doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw społecznych i kontaktów z partnerami społecznymi oraz prawa pracy i bhp. Pod koniec września 2009 roku została powołana na stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Pełniła tę funkcję do początku lipca 2010 roku.

Borys-Szopa w 2010 roku startowała w wyborach samorządowych, w których została wybrana na radną sejmiku śląskiego z listy Prawa i Sprawiedliwością. W 2014 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, jednak nie dokończyła kadencji.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku została bowiem wybrana na posłankę z okręgu katowickiego. Bożena Borys-Szopa zdobyła blisko 8 tysięcy głosów.

Od listopada pełni funkcję przewodniczącej sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

Borys-Szopa jest laureatką Nagrody Pro Labore Securo, przyznawanej przez Centralny Instytut Ochrony Pracy za wybitne zasługi w służbie publicznej na rzecz ochrony człowieka w środowisku pracy oraz Nagrody Państwowej Inspekcji Pracy imienia Haliny Krahelskiej za wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony pracy.

W przeszłości nowa minister była członkinią Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Wchodziła także w skład Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Wcześniej była zatrudniona na stanowisku specjalisty do spraw bhp w kopalni „Staszic” i PSS „Społem” w Katowicach.

W latach 1998-2002 sprawowała funkcję przewodniczącej Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP, a od 2002 roku była jej wiceprzewodniczącą. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Legislacji.


Czytaj więcej…

Nowa minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Urząd objęła …

Urząd objęła Bożena Borys -Szopa. Była doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Między 2006-2008 pełniła funkcję głównego inspektora pracy. Podziel się. Dodaj komentarz. (East News). Bożena Borys -Szopa, nowa minister rodziny, pracy i polityki …

Źródło: Money.pl

Kim jest Bożena Borys-Szopa, nowa minister rodziny w rządzie PiS?

Bożena Borys-Szopa zasłynęła jako ta posłankaPiS, która zablokowała projekt antyaborcyjny, który zakładał wprowadzenie w Polsce zakazu aborcji eugenicznej. Jako szefowa komisji polityki społecznej odesłała projekt "Zatrzymaj aborcję" do podkomisji.

Źródło: naTemat

Była doradczyni Lecha Kaczyńskiego nową minister rodziny i pracy

Bożena Borys-Szopa została nową minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości we wtorek została powołana na ten urząd przez prezydenta Andrzeja Dudę. Elżbieta Rafalska, która do tej pory kierowała resortem, obejmie …

Źródło: TVN24 BiS

Bożena Borys-Szopa ministrem rodziny. Zastąpi Elżbietę Rafalską …

Czytaj też: Marian Banaś nowym ministrem finansów. Ostatnio był szefem "zbrojnego ramienia fiskusa. W przeszłości jako przewodnicząca sejmowej komisji społecznej Bożena Borys-Szopa zablokowała projekt ustawy "Zatrzymaj Aborcję", odsyłając go do …

Źródło: Gazeta.pl

Bożena Borys-Szopa nowym ministrem pracy

Bożena Borys-Szopa została we wtorek, 4 czerwca powołana na stanowisko ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Nowa szefowa resortu pracy jest posłanką PiS, przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W latach 2006-2008 …

Źródło: PulsHR.pl

Rekonstrukcja rządu. Bożena Borys-Szopa nowym ministrem …

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wybrana została do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. Bożena Borys-Szopa była działaczką śląskiej "Solidarności", w 1991 roku weszła nawet w skład zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego związku. W Sejmie …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Bożena Borys-Szopa: Kim jest nowy minister rodziny, pracy i polityki …

Przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny Bożena Borys-Szopa zastąpi Elżbietę Rafalską na stanowisku szefowej MRPiPS. Nowa członkini rządu była m.in. głównym inspektorem pracy i ministrem w Kancelarii Prezydenta Lecha …

Źródło: GazetaPrawna.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *