Niesamowite anomalie pogodowe. Nad Polską może przejść burza …

Niesamowite anomalie pogodowe. Nad Polską może przejść burza ...

W środę nad Polskę dotrze pył burzy piaskowej znad Sahary. Jest gigantyczna i największa od lat – podaje twojapogoda.pl.

„Możemy się więc spodziewać, że w środę – niesione przez wiatr wiele tysięcy kilometrów – pustynne piaski spadną wraz z deszczem na nasze ulice i chodniki. Na krańcach południowych tzw. brudnego deszczu możemy spodziewać się już we wtorek” – czytamy na wp.pl.

Pył saharyjski będzie jednak tylko zwiastunem prawdziwej eksplozji ciepła, a wręcz upału, która czeka nas w czwartek i piątek. – Gorące masy powietrza z południa przyniosą tego dnia temperatury nawet do 28 st. C w cieniu. Tak gorąco w tym roku w wielu regionach jeszcze nie było. Tylko kilka mniej kresek termometry pokażą na Suwalszczyźnie i Podlasiu.

W nocy z czwartku na piątek temperatura w większości kraju nie spadnie poniżej 10 st. C, a w piątek rano znów będzie bardzo gorąco. W Warszawie może być 28 st. C.

Zacznie się prawdziwe lato!


Czytaj więcej…

Pył saharyjski dotrze nad Polskę. Spadnie brudny deszcz

Oznacza to pojawienie się dużej ilości żółtej mazi na parapetach, oknach, balkonach i samochodach. Burza piaskowa ma dotrzeć nad południową Polskę we wtorek, 24 kwietnia. Dzień później pył saharyjski zacznie spadać na ziemię wraz z deszczem na …

Źródło: Radio ZET

Niesamowite anomalie pogodowe. Nad Polską może przejść burza

Jutro możemy spodziewać się słońca na zachodzie i północy, w pozostałych częściach kraju mogą wystąpić burze. W całym kraju będzie wiał porywisty wiatr dochodzący do 50 km na godzinę. Temperatura będzie wynosiła maksymalnie 19 st. C. Podobna …

Źródło: http://tysol.pl/ (Satyra) (komunikaty prasowe)

To będzie po prostu armagedon. Burza piaskowa i 28 stopni już w …

W lany poniedziałek będzie słonecznie na zachodzie i północy Polski. Na południowym wschodzie, na południu i w centrum kraju może padać i grzmieć. W całym kraju musimy być przygotowani na porywisty wiatr (do 50 km/h), a temperatury w Polsce wahać …

Źródło: Telewizja Republika

Prognoza pogody. Burza piaskowa i 28 st. C. To będzie szalony …

W środę na deszcz i burze muszą być przygotowani mieszkańcy Pomorza, Lubuskiego i Dolnego Śląska. W pozostałych regionach będzie pogodnie i zacznie do nas docierać ciepłe powietrze z południa. Na północnym wschodzie będzie 17 st. C, a na …

Źródło: Wirtualna Polska

Burza piaskowa i 28 stopni już w tym tygodniu w Polsce!

Od jutro do czwartku w Polskę uderzy pył znad Sahary, deszczowe chmury oraz gorąc! Będzie się działo. W lany poniedziałek będzie słonecznie na zachodzie i północy Polski. Na południowym wschodzie, na południu i w centrum kraju może padać i grzmieć.

Źródło: Lubiński Magazyn Informacyjny (komunikaty prasowe)

Zasypie nas pył z Afryki! Piach z Sahary leci nad Polskę

Gigantyczna burza piaskowa będzie szaleć nad Europą. Na Polskę mogą spaść brudne deszcze: https://t.co/9f9MDNVKE3 #pogoda #prognoza #burza #burzapiaskowa #sahara #brudnydeszcz— TwojaPogoda.pl (@twojapogoda) 21 kwietnia 2019.

Źródło: SuperBiz.SE.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *