F

ilm Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" jest tak popularny, że nie mogli go zignorować politycy, a więc i tym samym media. W efekcie licznik wyświetleń dokumentu na YouTube po prostu nie hamuje. W środowy poranek to już ponad 14 milionów wyświetleń.

Trzeba zauważyć przy tym wszystkim, że film miał swoją premierę dopiero kilka dni temu. A na dodatek jeszcze we wtorek tych odsłon było 11 milionów. Tylko w ciągu doby przybyły trzy kolejne miliony odsłon – jest ich teraz około 14,5 miliona.

Oczywiście jedna odsłona nie jest równa jednemu Polakowi – z pewnością są osoby, które uruchamiały film kilka razy. Z pewnością nie będzie jednak przesadą stwierdzenie, że „Tylko nie mów nikomu” widziały miliony Polaków.

Przypomnijmy, że wrzawa związana z filmem braci Sekielskich dotarła także do Watykanu. We wtorek wieczorem gruchnęła informacja, że

papież Franciszek wysyła do Polski swojego emisariusza

.

Członkom Konferencji Episkopatu Polski wizytę złoży abp Charles Scicluna. Jest on głównym specem Stolicy Apostolskiej od walki z pedofilami w sutannach. To właśnie on przygotował dla papieża Franciszka dokument na temat Chile. W efekcie

34 biskupów złożyło dymisje na ręce głowy Kościoła Rzymskokatolickiego

.