Nieprawdopodobne skoki w Planicy. Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał ostatnie zawody sezonu

Nieprawdopodobne skoki w Planicy. Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał ostatnie zawody sezonu

Obiekt do lotów narciarskich w słoweńskiej miejscowości ponownie zachwycił kibiców niesamowitymi skokami. Rywalizacja w miniturnieju Planica 7 rozpoczęła się od czwartkowych kwalifikacji. Dzień później odbył się konkurs indywidualny, a w sobotę zmagania drużynowe. Po tych ostatnich Polacy byli w fenomenalnych nastrojach.

Biało-Czerwoni nie tylko wygrali sam konkurs, ale także zagwarantowali sobie drugi w historii triumf w Pucharze Narodów. To klasyfikacja, do której zaliczane są wszystkie starty reprezentantów danego kraju w zmaganiach indywidualnych oraz występy całych zespołów w zmaganiach drużynowych.

W niedzielę 30 zawodników zrobiło wszystko, aby komplet fanów zgromadzonych na stadionie bawił się znakomicie. W tym gronie zobaczyliśmy czterech Polaków.

Pierwszym z nich był Jakub Wolny. 23-latek ostatnio regularnie bił rekordy życiowe na mamucie. Tym razem skoczył 223 metry. Dawid Kubacki uzyskał sześć i pół metra więcej. Kamil Stoch poleciał za to 222 metry. Potem zobaczyliśmy Piotra Żyłę.

Skoczek z Wisły w piątek zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym. Równie dobrze czuł się w zmaganiach drużynowych. Sam wielokrotnie mówił, że Letalnica to jeden z jego ulubionych obiektów. W niedzielę to potwierdził.

31-latek doleciał w pierwszej serii aż do 248. metra. Dla niego to był nowy rekord życiowy. Poprzedni ustanowił dwa lata temu w Vikersund. Wtedy, w Norwegii skoczył jednak dwa i pół metra bliżej.

Oglądaj

Skok Piotra Żyły z 1. serii niedzielnego konkursu w Planicy

Wideo: Eurosport
Skok Piotra Żyły z 1. serii niedzielnego konkursu w Planicy

Od razu po próbie „Wewióra” skrócono rozbieg, ale wtedy na belce usiadł Ryoyu Kobayashi. To, co w tym sezonie wyprawia genialny Japończyk jest niesamowite i tak samo było tym razem. 22-latek poleciał aż 252 metry. To był nie tylko jego nowy rekord życiowy, ale także najlepszy w historii wynik w Planicy. Poprzedni należał do Stocha. „Rakieta z Zębu” dwa lata temu uzyskała 251,5 metra.

Oglądaj

Ryoyu Kobayashi ustanowił nowy rekord skoczni w Planicy

Wideo: Eurosport
Ryoyu Kobayashi ustanowił nowy rekord skoczni w Planicy

Po pierwszej rundzie Kobayashi prowadził z dużą przewagą nad Słoweńcem Domenem Prevcem i Żyłą. Kubacki był ósmy, Wolny 12., a Stoch 15.

W finałowej serii Stoch skoczył 220 metrów. Wolny uzyskał pół metra mniej. Wspaniale skoczył Kubacki. 234 metry to był wynik niewiele gorszy od jego rekordu życiowego (236,5 m).

Na wielkie emocje czekaliśmy w końcówce i tak właśnie było. Trzeci na półmetku Żyła miał pecha do złych warunków atmosferycznych. 222 metry to było wszystko, co mógł zrobić. Trener Horngacher był mocno rozdrażniony. Ostatecznie Polak był czwarty. Drugą lokatę zajął Prevc, a trzecią Niemiec Markus Eisenbichler.

Oglądaj

Skok Piotra Żyły z 2. serii niedzielnego konkursu w Planicy

Wideo: Eurosport
Skok Piotra Żyły z 2. serii niedzielnego konkursu w Planicy

Nie do pokonania był Kobayashi. Spokojnie poleciał 230,5 metra i przypieczętował niesamowitą dominację w tym sezonie. Japończyk wygrał wszystko w Pucharze Świata, co było można. Dużą Kryształową Kulę, małą za loty narciarskie, Turniej Czterech Skoczni, Willingen 5, Raw Air i Planica 7.

Oglądaj

Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs w Planicy

Wideo: Eurosport
Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs w Planicy

To był ostatni konkurs dla Polaków pod wodzą Stefana Horngachera. Austriak od nowego sezonu będzie prowadził Niemców. Jeszcze w trakcie niedzielnych zmagań w Planicy ogłosiła to telewizja ARD.

Potem potwierdził to sam szkoleniowiec w rozmowie z polskimi mediami.

Wyniki niedzielnego konkursu z Planicy

miejsce zawodnik (kraj)
nota (skoki)
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 464,9 (252/230,5)
2. Domen Prevc (Słowenia) 444 (239,5/222,5)
3. Markus Eisenbichler (Niemcy) 442,5 (227/235)
4. Piotr Żyła (Polska) 438,6 (248/222)
5. Timi Zajc (Słowenia) 425,4 (231,5/229,5)
6. Dawid Kubacki (Polska) 424,8 (229,5/234)
7. Karl Geiger (Niemcy) 422,8 (238,5/228)
8. Johann Andre Forfang (Norwegia) 416,2 (225/223,5)
9. Anze Semenic (Słowenia) 413,8 (241/224)
10. Jewgienij Klimow (Rosja) 411,7 (233/221,5)
11. Kamil Stoch (Polska) 408,2 (222/220)
12. Jakub Wolny (Polska) 407,5 (223/219)

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

miejsce zawodnik (kraj)
punkty
1. Ryoyu Kobayashi (Japonia) 2085
2. Stefan Kraft (Austria) 1349
3. Kamil Stoch (Polska) 1288
4. Piotr Żyła (Polska) 1131
5. Dawid Kubacki (Polska) 988
6. Robert Johansson (Norwegia) 974
7. Marcus Eisenbichler (Niemcy) 937
8. Johann Andre Forfang (Norwegia) 892
9. Timi Zajc (Słowenia) 833
10. Karl Geiger (Niemcy) 765
22. Jakub Wolny (Polska) 328
40. Stefan Hula (Polska) 69
47. Maciej Kot (Polska) 25
67. Paweł Wąsek (Polska) 4


Czytaj więcej…

Ryoyu Kobayashi pobił rekord skoczni i znowu przechodzi do historii! Czy ta kariera może się zatrzymać?

Skoki narciarskie zyskały nowego dominatora, którego znakomity sezon będzie się wspominać przez kolejne lata. Ryoyu Kobayashi wygrał w tej zimy wszystko poza mistrzostwem świata. Na koniec poleciał jeszcze 252 metry i zabrał rekord Letalnicy …

Źródło: Sport.pl

PŚ w skokach: sezon Ryoyu Kobayashiego

Zakończony właśnie sezon 2018/2019 z pewnością należał do Ryoyu Kobayashiego. Japończyk wygrał nie tylko Kryształową Kulę za zwycięstwo w Pucharze Świata. Był także najlepszy między innymi w Turnieju Czterech Skoczni i Raw Air. Nie wygrał …

Źródło: Onet.pl

PŚ w skokach narciarskich: Ryoyu Kobayashi rozbił bank, Kamil Stoch w czołówce

Ryoyu Kobayashi w fantastycznym stylu zakończył sezon 2018/19, potwierdzając swoją dominację w cyklu. Japończyk zwyciężył ostatni konkurs w Planicy, pobił rekord skoczni, triumfował w turnieju Planica 7, a także w klasyfikacji generalnej lotów …

Źródło: WP SportoweFakty

Planica: Kobayashi bierze wszystko, Doležal za Horngachera

Wygrał ostatni konkurs, wygrał turniej Planica 7 i zdobył małą Kryształową Kulę za loty. Ryoyu Kobayashi był niezwyciężony w Pucharze Świata. Polacy w drużynie najmocniejsi, kolejny sezon rozpoczną bez trenera Stefana Horngachera, następcą został …

Źródło: Rzeczpospolita

Nieprawdopodobne skoki w Planicy. Kobayashi pobił rekord Kamila Stocha i wygrał ostatnie zawody sezonu

… indywidualnego w Planicy, który zamyka sezon, skoczył niebywałe 252 metry. Kobayashi w ten sposób o pół metra pobił rekord Kamila Stocha. W drugiej serii Kobayashi potwierdził swoją dominację – zdobywca Pucharu Świata wygrał trzynasty konkurs w …

Źródło: naTemat

Kobayashi odleciał na koniec sezonu. Żyła czwarty na pożegnanie Horngachera

Rozpoczął się pod koniec listopada, a zakończył 24 marca w Planicy. Sezon 2018/2019 Pucharu Świata w skokach narciarskich za nami. W niedzielę w konkursie indywidualnym bezkonkurencyjny okazał się najlepszy zawodnik cyklu, a więc Ryoyu …

Źródło: TVN24

PŚ w lotach: Ryoyu Kobayashi odbił Małą Kryształową Kulę z rąk Markusa Eisenbichlera

Już w pierwszej serii Kobayashi osiągnął aż 252 metry, ustanawiając nowy rekord skoczni. W rundzie finałowej Japończyk uzyskał 230,5 metra i o blisko 21 punktów wyprzedził Domena Prevca. Markus Eisenbichler uplasował się na trzeciej lokacie.

Źródło: WP SportoweFakty

Fenomenalny skok Kobayashiego. Pobił rekord Stocha

Ryoyu Kobayashi w pierwszej serii finałowego konkursu sezonu poleciał w Planicy aż 252 metry i o pół metra pobił rekord skoczni należący do Kamila Stocha. Przed drugą odsłoną zawodów Japończyk ma zdecydowaną przewagę nad resztą stawki.

Źródło: TVN24

Kobayashi nowym rekordzistą Planicy

Ryoyu Kobayashi do końca nie pozostawił złudzeń kto był królem tego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Japończyk wygrał ostatni konkurs, bijąc jednocześnie rekord skoczni w Planicy. To był nie tylko jego konkurs, ale i jego sezon.

Źródło: wMeritum.pl

PŚ w skokach: Ryoyu Kobayashi zwycięzcą Planica 7

Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Timi Zajc. Wyprzedził on Piotra Żyłę o 6,1 punktu. W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla trzech Polaków. Czołówka klasyfikacji Planica 7: 1. Ryoyu Kobayashi – 1601,3 pkt. 2. Markus Eisenbichler – 1572,1 pkt.

Źródło: Onet.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *