Nieoficjalnie: Olgierd Łukaszewicz kandydatem Wiosny w wyborach …

Nieoficjalnie: Olgierd Łukaszewicz kandydatem Wiosny w wyborach ...

– Swój start w wyborach traktuję jak próbę zwrócenia uwagi na edukację obywatelską. To, do czego doszło w Wielkiej Brytanii, jest skandalem: Brexit zdarzył się, ponieważ obywatele byli niedoinformowani. Można było huśtać Unią Europejską – mówi Olgierd Łukaszewicz. – W Polsce, niestety, jest dziś podobnie: pan premier i pani premier mogą bezkarnie podawać nieprawdziwe dane dotyczące naszej obecności w Unii. Mamy dziś do wyboru integrację albo dezintegrację.

Łukaszewicz jest rodowitym Ślązakiem, urodził się w Chorzowie. Jak sam wielokrotnie podkreślał, aktorską karierę zawdzięcza Kazimierzowi Kutzowi, który obsadził go w swoich najsłynniejszych filmach: „Soli ziemi czarnej” i „Perle w koronie”. Oprócz tego, Łukaszewicz występował u takich reżyserów, jak Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski czy Juliusz Machulski. Oprócz śląskich filmów, grał m.in. w „Seksmisji” czy „Generale Nilu”. Przez 10 lat był prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

– Proszę pamiętać, że nie kandyduję jako aktor, a założyciel fundacji My Obywatele Unii Europejskiej – zaznacza Łukaszewicz.

Mimo śląskiego rodowodu, artysta nie wystartuje ze Śląska. W rozmowie z DZ potwierdził, że dostał dziesiąte miejsce na liście Wiosny w woj. kujawsko-pomorskim.

Lista Wiosny do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego

– W Wiośnie nie było tematu mojego startu ze Śląska (tu jedynką Wiosny jest Łukasz Kohut). Wanda Nowicka (kandydatka Wiosny) zaproponowała mi kandydowanie z kujawsko-pomorskiego – mówi Łukaszewicz.

Pierwotnie aktor miał reprezentować w wyborach Koalicję Europejską. Rekomendować go miała Nowoczesna. Jak jednak potwierdził Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Warszawy i członek PO, kandydaturę Łukaszewicza w KE zablokował sam Grzegorz Schetyna. Za to, że Łukaszewicz poparł Wojciechowicza w ubiegłorocznych wyborach samorządowych w stolicy.

– Jeszcze w sobotę byłem na liście Koalicji Europejskiej. W okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Jechałem nawet do Krakowa w białej koszuli na prezentację kandydatów. Dopiero na miejscu powiedziano mi, że Schetyna się nie zgodził na mój start – mówi Łukaszewicz.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?

Jak będzie działała ustawa frankowa


Czytaj więcej…

Olgierd Łukaszewicz wystartuje do PE z list Wiosny. Nieoficjalnie …

Bardzo się cieszę, że pan Olgierd Łukaszewicz jest naszym kandydatem do PE, bo Wiosna idzie po zmianę! A im więcej osób nas popiera, szczególnie tak wspaniałych jak Olgierd Łukaszewicz, tym lepiej dla Polski! – słowa Roberta Biedronia cytuje "Super …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Aktor Olgierd Łukaszewicz wystartuje z list Wiosny do PE. Biedroń …

Aktor Olgierd Łukaszewicz ma wystartować z list Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE! Według informacji „Super Expressu” ma startować z ostatniego miejsca z okręgu obejmującego województwo kujawsko-pomorskie. Advertisement. Informację o …

Źródło: wPolityce.pl

Nieoficjalnie: Olgierd Łukaszewicz kandydatem Wiosny w wyborach …

Olgierd Łukaszewicz, który – według informacji PAP ze źródeł w partii Biedronia – wystartuje z dziesiątego miejsca w okręgu kujawsko-pomorskim, to aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z filmów Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Krzysztofa Kieślowskiego i …

Źródło: polsatnews.pl

Olgierd Łukaszewicz kandyduje do europarlamentu z listy Biedronia …

Śląski aktor Olgierd Łukaszewicz wystartuje w wyborach do europarlamentu. Trafił na listę Wiosny Roberta Biedronia, bo… nie chciała go Koalicja Europejska. Zaskoczeniem jest również województwo, w którym postara się o mandat: kujawsko-pomorskie.

Źródło: Dziennik Zachodni

Olgierd Łukaszewicz zasilił listę partii Biedronia w wyborach do …

Ceniony za swój warsztat i bogaty artystyczny życiorys aktor Olgierd Łukaszewicz wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy ugrupowania Roberta Biedronia, zapowiadającego radykalna rebelię przeciwko tradycyjnemu porządkowi …

Źródło: PCh24.pl

Gwiazda „Seksmisji” wystartuje z listy Wiosny Biedronia

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się za dwa miesiące. Z listy Wiosny wystartuje aktor Olgierd Łukaszewicz. O mandat europosła będzie walczył z okręgu obejmującego województwo kujawsko-pomorskie.

Źródło: Wprost.pl (komunikaty prasowe)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *