Niemcy: Borussia Moenchengladbach – Borussia Dortmund. Gdzie …

Niemcy: Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund. Gdzie ...

18 maja na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbyło się starcie 34. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii VfL Moenchengladbach i Borussii Dortmund. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 2-0. Spotkanie obejrzało 54 022 widzów.

Borussia VfL Moenchengladbach

Borussia Dortmund

0

2

J. Sancho 45′

M. Reus 54′

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 93 mecze zespół Borussii Dortmund wygrał 36 razy i zanotował 29 porażek oraz 28 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christopha Kramera z Borussii VfL Moenchengladbach, a w 32. minucie Thomasa Delaneya z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 45. minucie spotkania, gdy Jadon Sancho strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Borussii Dortmund.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Marco Reus. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Christian Pulisic.

Po chwili trener Borussii VfL Moenchengladbach postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Christopha Kramera. Na boisko wszedł Tobias Strobl, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie Ibrahima Traoré zastąpił Alassane’a Pléę. W 75. minucie w jedenastce Borussii Dortmund doszło do zmiany. Paco Alcácer wszedł za Maria Goetzego.

W tej samej minucie w drużynie Borussii VfL Moenchengladbach doszło do zmiany. Patrick Herrmann wszedł za Thorgana Hazarda. Po chwili trener Borussii Dortmund postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Marca Reusa wszedł Marcel Schmelzer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Borussii Dortmund utrzymać prowadzenie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Borussii Dortmund doszło do zmiany. Mahmoud Dahoud wszedł za Jadona Sanchę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Mario Goetze

75′

Jonas Hofmann

Thomas Delaney

32′

16′ 63′

Christoph Kramer

Christian Pulisic

Denis Zakaria

Jadon Sancho

45′ 87′

66′

Ibrahima Traoré

Julian Weigl

Josip Drmić

Axel Witsel

75′

Thorgan Hazard

Marco Reus

54′ 83′

REZERWOWI

Tobias Sippel

Marwin Hitz

Tony Jantschke

Marcel Schmelzer

83′

Michael Lang

Ömer Toprak

Mickaël Cuisance

Dan-Axel Zagadou

63′

Tobias Strobl

Mahmoud Dahoud

87′

75′

Patrick Herrmann

Francisco Alcacer Garcia

75′

66′

Alassane Pléa

Jacob Bruun Larsen

Zespół Borussii Dortmund był w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.