Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 26 maja jest …

Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 26 maja jest ...

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa, która ma na celu zmniejszenie liczby niedziel handlowych oraz odzwyczajenie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Docelowo niedziela handlowa ma obowiązywać tylko w wybrane dni – w 2020 roku będzie to tylko siedem niedziel w roku.

W maju niedziela handlowa wypada, zgodnie z kalendarzem, w tylko jedną niedzielę. Przyjęte zostało, że ma to być ostatnia niedziela każdego miesiąca. W związku z tym 26 maja sklepy oraz centra handlowe będą otwarte.

Od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Handel ma być dozwolony jedynie w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Zakazem handlu w niedzielę nie są objęte tylko stacje benzynowe, punkty apteczne, gastronomiczne, sklepy internetowe, wolnocłowe oraz sklepy, w których handel prowadzony jest przez właściciela.


Czytaj więcej…

Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 26 maja jest …

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa, która ma na celu zmniejszenie liczby niedziel handlowych oraz odzwyczajenie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Docelowo niedziela handlowa ma obowiązywać tylko w wybrane dni – w …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Niedziele handlowe MAJ 2019. Czy sklepy będą otwarte 26 maja …

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE MAJ 2019. W maju 2019 r. przypadają 4 niedziele (5, 12, 19 i 26 maja). Zgodnie z ustawą, nie w każdą będziemy mogli zrobić zakupy. Sprawdź, w które niedziele maja 2019 r. sklepy będą zamknięte, a w które będzie można …

Źródło: Gazeta Lubuska

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *