Niedziele handlowe MARZEC 2019: KALENDARZ LISTA Sklepy …

Zakaz handlu w niedziele zostanie zniesiony?

Zakaz handlu w niedzielę zostanie uchylony? Sklepy powinny być otwarte we wszystkie dni tygodnia, a przynajmniej dwie wolne niedziele w miesiącu powinni zapewniać pracownikom ich właściciele – uważa Nowoczesna i składa w Sejmie poselski projekt ustawy w tej sprawie. Jak wynika z najnowszego raportu, przygotowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, tak restrykcyjnych przepisów w zakresie zakazu handlu, jakie obowiązują obecnie w Polsce, nie ma w całej Europie.

Przeczytaj więcej na ten temat: Zakaz handlu w niedzielę zostanie uchylony? Jest poselski projekt ustawy w tej sprawie!

Niedziele handlowe MARZEC 2019. Sklepy otwarte 17 marca (17.03.2019)? Kalendarz zakaz handlu w niedziele w marcu 2019 roku Archiwum

Niedziele bez handlu – marzec 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte?

Od nowego roku niedzielne zakupy są możliwe tylko raz w miesiącu, za wyjątkiem miesięcy "świątecznych". Przedsiębiorcy nie kryją przerażenia. Ich zdaniem, trzykrotny zakaz handlu w miesiącu może mieć opłakane skutki dla polskiej gospodarki.

Więcej na temat niedziel handlowych w 2019 roku – opinie przedsiębiorców>

Czytaj też: Wcześniej pojawił się pomysł zakaz handlu w soboty!

Zakaz handlu miałby obowiązywać w także w część soboty! Przepisy o zakazie handlu wymagają nowelizacji – twierdzą związkowcy i w odpowiedzi na wprowadzone przez niektóre sieci handlowe nocne zmiany dla swoich pracowników proponują wydłużenie niedzielnej doby do 31 godzin. Pomysłu nie popierają przedstawiciele Polskiej Izby Handlu.

Zakaz handlu w soboty od godz. 22 do godz. 5?
Choć opinii niezadowolonych klientów jest znacznie więcej, przedstawiciele NSZZ Solidarność tłumaczą, że wydłużenie niedzielnej doby zniwelowałoby niekorzystną dla pracowników lukę w ustawie o zakazie handlu w niedziele.

Niedzielna doba ma zaczynać się w sobotę o godz. 22. Koniec w poniedziałek o godz. 5 rano

Czytaj także: Zakaz handlu zacznie obowiązywać już w sobotę? Solidarność chce wydłużenia zakazu pracy dla pracowników sklepów

NIEDZIELE HANDLOWE 2019. KLIKNIJ I ZOBACZ KALENDARZ ONLINE

Niedziele handlowe 2019. Kiedy sklepy będą zamknięte? Zakupy…

Zakaz handlu w niedziele. Ile niedziel bez handlu?

W 2018 roku zakaz handlu nie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę. Docelowo jednak handel ma zostać zakazany w każdą niedzielę. W 2019 roku tylko jedna niedziela w miesiącu ma być handlowa (oprócz miesięcy świątecznych).

Całkowity zakaz handlu ma obowiązywać już od 2020 roku. Wyjątkiem ma być 7 niedziel w roku podczas wzmożonego ruchu zakupowego: trzy przedświąteczne oraz w ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

NIEDZIELE HANDLOWE MARZEC 2019. Sklepy otwarte będą tylko w jedną niedzielę!

Sklepy zamknięte czy otwarte w niedzielę 17.03.2019?
Niedziela, 17 marca 2019, jest niedzielą objętą zakazem handlu

Niedziele handlowe – marzec 2019

Niedziele handlowe MARZEC 2019. Sklepy otwarte 17 marca (17.03.2019)? Kalendarz zakaz handlu w niedziele w marcu 2019 roku Archiwum

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELĘ 17.03.2019 ROKU?

W niedzielę 10.03.2018 obowiązuje zakaz handlu. Zatem zakupów nie zrobimy zarówno w galeriach handlowych, Lidlu, Biedronce, Tesco czy innych supermarketach. Zakupy możemy zrobić jedynie w osiedlowych sklepach oraz w sklepach sieci Żabka.

NIEDZIELE BEZ HANDLU MARZEC 2019:

  • 3 MARCA – niedziela bez handlu
  • 10 MARCA – niedziela bez handlu
  • 17 MARCA- niedziela bez handlu
  • 24 MARCA – niedziela bez handlu

NIEDZIELA HANDLOWA LUTY 2019:

  • 31 MARCA – niedziela handlowa

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE – MARZEC 2019

W niedziele wolne od handlu zamknięte będą wszystkie największe hipermarkety: Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour, Auchan, Kaufland i inne.

Zakaz handlu w niedziele 2019. Są wyjątki!

Od reguły zakazu handlu w niedziele będą wyjątki. Sejm zaproponował listę punktów, w których handel w niedzielę będzie mógł być prowadzony. To m.in sklepy na dworcach kolejowych i portach lotniczych, a także m.in. w piekarniach, cukierniach i lodziarniach. Zakaz nie będzie także dotyczył np. giełd rolniczych.

Dozwolony jest też handel internetowy. Niezmieniona zostanie również zasada, że sklep będzie mógł być otwarty, jeśli za ladą stanie sam właściciel.

Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy są również stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od pracy na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

Kłopotliwe niedziele bez handlu. Jak wygląda praca inspektorów?


Czytaj więcej…

Niedziele handlowe MARZEC 2019: KALENDARZ LISTA Sklepy …

Niedziele handlowe Kalendarz MARZEC 2019: Czy 17 marca to niedziela handlowa? 17.03.2019 to kolejna niedziela, która rodzi pytanie Sklepy Otwarte czy zamknięte? WYKAZ To już dzisiaj niedziela Sprawdź kalendarz. Zastanawiacie się, czy będzie …

Źródło: Głos Koszaliński

Niedziele handlowe MARZEC 2019. Które sklepy otwarte 17 marca …

Od nowego roku zakaz handlu w niedzielę został zaostrzony! Handlowe niedziele w marcu – sprawdź kalendarz na 3.2019 (lista niedziel). W jakie dni nie będzie można zrobić zakupów? Czy w niedzielę, 17 marca (17.03.2019) sklepy będą czynne?

Źródło: Dziennik Bałtycki

Niedziele handlowe w marcu 2019. Czy w niedzielę (17 marca …

[Niedziele handlowe w marcu 2019] Zastanawiasz się czy w niedzielę (17 marca) zrobisz zakupy? Mamy złą … Najbliższa niedziela handlowa czeka nas 31 marca. … Wprowadzone w ubiegłym roku ograniczenie handlu w niedzielę trzyma się dobrze.

Źródło: Kurier Lubelski

Czy jest zakaz handlu 17.03? Niedziele handlowe 2019: Sklepy …

Warszawa. Kiedy będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele? Ustawa weszła w życie 1 marca 2018 roku. W 2019 roku sklepy będą otwarte już tylko w jedną niedzielę w miesiącu. Kiedy możemy spodziewać się utrudnień? Które sklepy zostaną zamknięte …

Źródło: Polska Times

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *