Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 2 czerwca …

„Uwaga!” TVN: Zgwałcił, skrępował i zakneblował 9-latkę ...

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu – ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje, m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Czytaj więcej…

Niedziele handloweczerwiec 2019. Kiedy są otwarte sklepy w …

Niedziele handlowe w czerwcu 2019. Jak sklepy będą otwarte w czerwcu? Zakaz handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od marca 2018 roku. Początkowo, zgodnie z przepisami ustawy z 2018 roku, sklepy mogły być otwarte w dwie niedziele – pierwszą i …

Źródło: Express Bydgoski

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 2 czerwca

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zaostrzeniu ustawy dotyczącej zakazu handlu. Aktualnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w …

Źródło: Money.pl

Niedziela handlowa 2.06.2019. Sklepy otwarte czy zamknięte?

W tym miesiącu wypada pięć niedziel. Tylko w jedną, sklepy będą prowadzić handel, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach. Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl, czy 2 czerwca zrobimy zakupy. Przeczytaj także: Niedziela handlowa CZERWIEC 2019 …

Źródło: Radio Eska

W niedzielę 2 czerwca 2019 r. sklepy będą zamknięte

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń.

Źródło: PulsHR.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *