Niedziele handlowe 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą czynne?

Niedziele handlowe 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą czynne?

kwiecień 2019 NIEDZIELE HANDLOWE - kiedy sklepy będą otwarte?

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER / EAST NEWS
Supermarket

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Kwiecień jest jednak pod tym względem wyjątkiem. W czwartym miesiącu roku wypadają cztery niedziele. W które z nich zrobimy zakupy? Koniecznie zajrzyjcie do naszego artykułu i dowiedzcie się, kiedy sklepy i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach w kwietniu 2019.

Kwiecień 2019 – niedziele handlowe w czwartym miesiącu roku są dwie! To wyjątek, bo w myśl ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i niektóre święta, zakaz został zaostrzony. Od stycznia tylko w jedną niedzielę w miesiącu można otwierać sklepy. Wprawdzie wciąż mówi się o złagodzeniu zakazu, ale oficjalnego stanowiska rządu w tej kwestii wciąż brak. W kwietniu wracamy jednak na chwilę do zasad sprzed roku, kiedy niedziele handlowe były dwie. Koniecznie sprawdźcie, które nimi będą.

Przeczytaj też: Przeziębienie czy alergia: jak rozpoznać, czy dziecko jest przeziębione, czy ma alergię?

W które niedziele kwietnia 2019 zrobimy zakupy normalnie? W tym miesiącu wypadają cztery niedziele. W dwie z nich sklepy będą prowadzić handel, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach. O które dni chodzi?

Ustawa o ograniczeniu handlu mówi, że w 2019 roku zakaz sprzedaży nie obowiązuje tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątkiem są jednak ważne święta, przed którymi wielu Polaków musi zrobić większe zakupy. W kwietniu mieliśmy jednak Wielkanoc. Z tego powodu są w tym miesiącu dwie niedziele handlowe. Wypadają one 14.04 i 28.04. Warto zaznaczyć sobie te daty w kalendarzu.

Przeczytaj też: Niedziele handlowe 2019 – kiedy sklepy będą otwarte w 2019? [KALENDARZ]


Czytaj więcej…

NIEDZIELE HANDLOWEkwiecień 2019. Kiedy sklepy będą …

Od początku 2019 roku obowiązuje rozszerzony zakaz handlu w niedziele. Tylko jedna w miesiącu może być handlowa. Kwiecień jest jednak pod tym względem wyjątkiem. W czwartym miesiącu roku wypadają cztery niedziele. W które z nich zrobimy zakupy …

Źródło: Radio Eska

Niedziele handlowe 2019: KWIECIEŃ. 28. 04. 2019 sklepy są …

Niedziele handlowe w kwietniu mimo zaostrzonego zakazu handlu od 2019 roku, aż dwa razy. 28 kwietnia będą otwarte sklepy. Zgodnie z wytycznymi ustawy obowiązującymi od stycznia 2019 roku, zakaz handlu w niedzielę obowiązuje we wszystkie …

Źródło: Dziennik Zachodni

NIEDZIELE HANDLOWE KWIECIEŃ. Czy w niedzielę 28 kwietnia …

NIEDZIELE HANDLOWE W KWIETNIU 2019. W naszym kalendarzu niedziel handlowych i niehandlowych sprawdzisz kiedy sklepy są otwarte. Od 2018 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Źródło: Nowiny24

Niedziele handlowe 2019. Czy 28 kwietnia sklepy będą czynne?

W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, w tym roku – tylko raz w miesiącu, a w następnym niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy w ciągu całego roku. Jeżeli nic się nie zmieni, ustawa o ograniczeniu handlu w końcu "wygasi" …

Źródło: Wiadomosci Gazeta.pl

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *